1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Son Cadı Avcısı – The Last Witch Hunter (2015)

Son Cadı Avcısı – The Last Witch Hunter (2015)

Son Cadı Avcısı – The Last Witch Hunter (2015)
4
6
2015
ABD, Çin, Kanada
1 Saat 46 Dakika
Breck Eisner

Breck Eisner tarafından yönetilen filmde başrolde Vin Diesel bulunuyor.  Aynı zamanda Elijah Wood ve Rosa Leslie gibi isimlerde yine filmde yer alan oyunculardır. Bir cadı avını konu edinen film biraz geçmiş biraz da şimdiki zaman arasında gidip geliyor. Çünkü cadı avcısı olan Kaulder ölümsüzlük ile lanetlenmiştir ve yüzyıllardır yaşamaya devam etmektedir.

Geçmişte Başlayan Savaş Gelecekte Devam Ediyor

Kaulder, 13. Yüzyılda yaşayan bir cadı avcısıdır ve sürekli olarak cadılarla savaş halindedir. Geçmiş yüzyıllarda birçok cadının yanında kraliçe cadıyı da öldürmeyi başarmıştır. Ancak bunu başardığında ne yazık ki kraliçe tarafından lanetlenmiştir. Kaulder’in laneti ise ölümsüzlüktür. Yani Kaulder aslında tüm sevdiklerinin ölümünü görme ile cezalandırılmıştır. Bu süreçte hem karısının hem de çocuklarının ölümüne şahit olmuştur. Olaylar böyle devam ederken Kaulder günümüze kadar yaşamaya devam etmiştir.

Geçmişin Hayaletleri Yeniden Hayat Buluyor

Film günümüz New York’unda da geçiyor. Kaulder bu yeni hayata da uyum sağlamak zorunda kalmıştır. Ancak geçmişten gelen hayaletler bir türlü peşini bırakmamıştır. Yaşadığı yıllarda yine de cadılarla savaşmaya devam etmiş olan Kaulder için artık zor günler yeniden gelmiştir ve büyük bir mücadeleye girişmek zorundadır. Çünkü geçmişte ölümüne neden olduğu kraliçe cadı bir şekilde yeniden hayata dönmeyi başarmıştır. Kraliçe cadının tek bir amacı vardır o da intikamını almaktır. Kaulder’den intikamını alıp insanlığı yok etmeye kararlı olan kraliçe cadı büyük bir savaş başlatır. Bu savaşı kimin kazanacağı belli değildir. Ancak bilinen tek bir şey vardır o da insanlığın büyük bir tehdit altında olduğudur. Çünkü kraliçe cadı intikamını almak için her yolu denemeye hazırdır. Kaulder ise üzerindeki lanetten kurtulabilecek midir ya da kraliçe cadıyı yeninde öldürebilecek midir?

Bir önceki yazımız olan Ben Kimim? - Who Am I (2014) başlıklı makalemizde 2014, Baran bo Odar ve Ben Kimim Fimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap