1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Soğuk İntikam – Cold Pursuit (2019)

Soğuk İntikam – Cold Pursuit (2019)

Soğuk İntikam – Cold Pursuit (2019)
1
6.2
2019
İngiltere, Norveç, Çin, Kanada, ABD, Fransa
1 Saat 59 Dakika

Soğuk İntikam, aksiyon filmlerinden hoşlananlar için önerilen yapımların başında gelmektedir. Filmin yönetmenliğini, Zero Kelvin yaparken başrolünde ise Liam Neeson oynamaktadır. Filmin konusu, aksiyon ve maceradan hoşlananlara hitap edecek film önerileri arasındadır. Bu filmde kendi halinde bir yaşantısı olan babanın hiç umulmadık bir zamanda aksiyon dolu olayların içerisine girmesi konu alınmıştır. Kayak turizminin önemli merkezlerinden biri olan bir kasabada kar temizleme işçisi olarak çalışan Nels Coxman’ın hikayesi konu alınmıştır. Dürüst, çalışkan biri olan Nels, kar temizleme arabasını kullanmaktadır. Son derece kibar yaklaşımları ile de tüm kasabanın sevdiği, saygın kişilikte biridir. Nels Coxman, günün birinde karakteri ile hiç uyuşmayan bir yaşantının içerisinde istemeden rol alacaktır. Her şey canından çok sevdiği oğlu içindir.

Filmin Kısaca Konusu

Soğuk İntikam, aksiyon sevenler için önerilen yapıtlar arasındadır. Nels Coxman, uyuşturucudan çok kısa bir süre önce oğlunu kaybedecektir. Oğlunun ölümü, sır kapılarının aralanmasını gerektirecek türde olaylarla ilişkilidir. Her şeyden çok sevdiği oğlunun intikamı ve uyuşturucuyu temin edenlerin bulunması, Nels için artık her şeyden önem taşımaktadır.  Kasabada uyuşturucu baronu olarak bilinen Viking isimli kişinin peşine düşecektir. Viking ise rakibi Beyaz Bull ile karşılaşınca kendi aralarında oluşan bir rekabet sonucu, Nels Coxman olayları biraz uzaktan izlemek durumunda kalmaktadır. Sürekli bir kovalamaca, heyecan ve aksiyon içerisinde geçen olaylar, intikam peşinde koşan Nels için beklenen sonu hazırlayacak mıdır?

Aksiyon Yapımlarından Hoşlananlara Tavsiye

aksiyon yapımlarından hoşlananlar için tavsiye edilen Soğuk İntikam, başarılı oyuncu kadrosu ile de izlenmesi gereken film önerileri arasındadır. Yılın vatandaşı ödülü verilen bu kibar ve yumuşak karakterli insan, oğlu için neler yapabilecektir? Hız kesmeyen bir kovalamaca ve adaletin yerini bulması için verilen mücadele konu edinmiştir. Çıkar kavgası nedeni ile iki uyuşturucu baronun rakip ilişkileri, yasa dışı olaylar ve acımasız ilişkilerin işlendiği yapımlar arasındadır. Sıradan yaşantısı olan örnek bir vatandaşın oğlu için gerektiğinde neler yapabileceği de sinema dilinde başarılı bir şekilde anlatılmıştır. Aksiyon yapımlarından hoşlananlar için Soğuk İntikam, önerilen yapımlar arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Kuralsız - Insurgent (2015) başlıklı makalemizde 2015, Ansel Elgort ve Robert Schwentke hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap