1. Ana Sayfa
  2. Köşe Yazıları
  3. Sinema Haberlerine Nasıl Ulaşılır?

Sinema Haberlerine Nasıl Ulaşılır?

Sinema Haberlerine Nasıl Ulaşılır?

Sinema dünyasında yaşanan son gelişmeleri nereden takip ediyorsunuz? Birçok farklı site sinema haberleri sunduğunu öne sürse de gerçek ve doğru bilgileri sunan portal sayısı son derece az.

Hem Holywood’da hem de Türk sinemasında yaşananlara birçok farklı kaynaktan ulaşılabiliyor. Bugün size haberleri ilk kez duyacağınız ve çok farklı film tavsiyelerine ulaşabileceğiniz üstelik sektörün içinden birinin yönettiği bir siteden bahsetmek istiyorum.

Sinema Haberleri Nereden Okunur?

Sinema haberleri denilince benim aklıma ilk gelen sitelerden biri artık Ahmetcagri.com . Ünlü editörün hazırladığı sayfa 13 yıldır çok ilginç bilgileri, anekdotları ve haberleri sinemaseverlerle buluşturuyor. Zaten uzun yıllar boyunca sinema sektörüne hem görsel hem de internet medyasından verdiği büyük destekler herkes tarafından biliniyor.

Sektörden gelişmeler ve oyuncularla ilgili ilk kez duyacağınız bilgilerin yanı sırada sitede eğlenceli film listeleri de bulunuyor. Bu listeler sayesinde ilk kez duyacağınız filmlerle tanışabilir ve sinemayla ilgili bildiklerinizi katlayarak arttırabilirsiniz.

Mutlaka Bakmanız Gereken Film Listeleri

Sinema hepimizin en büyük tutkusu. Bu tutkumuzu doyasıya yaşamanın en önemli noktalarından biri de doğru filmi seçebilmek. Bunun için birçok yol var. Arkadaşlarımızın tavsiyelerini dinleyebiliriz, bir film hakkında araştırma yapabiliriz ya da sevdiğimiz oyuncular, takip ettiğimiz yönetmenler üzerinden yeni filmler keşfedebiliriz. Fakat hepimizin sevdiği film türü az çok bellidir. Hangi türde filmlerden hoşlanıyorsak o kategoride ilerlemekte ve uzmanlaşmakta büyük fayda var.

Godfather, Bir Zamanlar Amerika, The Departed bu filmleri hemen hemen herkes bilir, hemen hemen herkes sever. Örneğin mafya filmleri listesini okuduğunuzda eminim ki daha önce fark etmediğiniz birçok başyapıt ile tanışacaksınız. Belki de en çok seveceğiniz film sizi orada bir yerde bekliyor ne dersiniz?

Sinema tutkumuzu doyasıya yaşayabilmemiz için bu tür önemli siteleri takip edip desteklemenizde hem kendi adınıza hem de sektör adına fayda olduğunu düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorum Yap