1. Ana Sayfa
  2. Macera

Şimşek Hırsızı (2010)

Şimşek Hırsızı (2010)
5.9
2010
Birleşik Krallık, ABD, Kanada
1 Saat 58 Dakika
Chris Columbus

Bir gencin güçlü tanrıların soyundan gelmesini öğrenmesi ile oldukça maceralı bir film olan şimşek hırsızı, adlı film perch jackson (logan lerman ) kıvırcık (brandon t. jackson ) annabeth chase (alesxandra daddrio)’nun başrolünü paylaştığı bir sinema filmidir.

Şimşek Hırsızı Nasıl Bir Film?

Birçok yaramazlığı ve oldukça hareketli olması sebebiyle okuldan atılan percy jackson özel okulu sürekli birbirine katması ile ünlüdür. Annesi ile birlikte yaşayan pecy annesine kokarca gabe olarak tanımlar. Mitoloji öğretmeni ve kıvırcık aralarında konuşurken bir kampa gönderileceğine duyar. Ve çok korktuğu için o kampa gitmek istemez. Annesi ile gittikleri bir yerde minotor adlı muhafız takılır. Bu muhafız annesi ile birlikte o kampa zorla götürür. O kampa sadece kendi girebildiği için annesini büyük bir güç yer altına doğru çeker.

Percy Annesine Ne Oldu?

Ortadan kaybolan annesini bulabilmek için kampta yeni tanıştığı arkadaşı annabeth ile birlikte bu korkunç kampta birçok maceraya girerler. Annabeth ona annesini kurtarabileceğini söyler. Ancak o kamptaki üç tanrıdan büyük tanrılar kamptan görevleri harici çıkamamaktadır.

Percy babasının o tanrılardan biri olduğunu öğrenince çok üzülür. Üzülmesinin nedeni bir inanışa göre yetmiş yıl önce kehanete göre çocuk yapmamaya karar verilmiştir. Fakat bu verilen söz tutulmamıştır. İnanışa göre doğan çocuklar oldukça güçlü olmaktadır. Percy kamptaki zeus un şimşeğini çalmakla suçlanır. Annabeth ve kıvırcık şimşeği bulmak için uğraşırken annesini yer altı dünyasından kurtarmaya çalışır.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.

Yorumlar (1)

  1. Serisi olan güzel vakit geçirmelik film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.