1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Sıkıysa Yakala – Catch Me If You Can (2002)

Sıkıysa Yakala – Catch Me If You Can (2002)

Sıkıysa Yakala – Catch Me If You Can (2002)
3
8.1
2012
ABD, Kanada
2 Saat 21 Dakika
Steven Spielberg

Dünya çapında aranan bir dolandırıcının gerçek yaşam öyküsünü anlatan filmin ana karakteri 15 yaşında mutlu bir genç olan Frank’tir. Frank, annesi ve babası ile yaşarken oldukça mutlu olan bir gençtir. Toplumun normal düzeyli bir ailesi gibi onlar da çok zengin olmayan ancak bir şekilde mutlu olabilmeyi başaran bir ailedir. Fakat her şey Frank’in zannettiği gibi değildir. Bir zaman sonra Frank’in anne ve babası bazı yasa dışı olaylara karışır ve her şeylerin kaybetme derecesine gelirler. Bu saatten sonra Frank’in de mutlu aile tablosu bozulacaktır. Anne ve babası ayrılma kararı alınca Frank’te kendine bir yol çizmeye karar verir. Çünkü annesinin kocasının arkadaşı ile bir ilişkisi vardır ve baba da artık evde değildir. Bu durum Frank’in aile ve hayat adına her şeyi sorgulamasına yol açar.

Frank İçin Yeni Karakterler Doğuyor

15 yaşındayken hiçbir şeye sahip olmayan bu genci artık hayat kucaklamıştır ve ona farklı fırsatlarda bir hayat sunacaktır. Frank zekâsı ve hızlı yaşantısı ile son derece popüler bir dolandırıcı haline gelecek önemli bir çek kaçaklığının da altına imzayı atacak olan insan olacaktır. Kendisini pilot, doktor, avukat, savcı ve FBI ajanı olarak tanıtan ve her gittiği yerde çok yüksek meblağlarda çek dolandırıcılığının yaşanmasına neden olan kişidir. Ancak Frank için her şey tamda yolunda gitmez. Çünkü peşinde olan kişi FBI’ın en zeki ajanı Carl vardır.

Bir önceki yazımız olan Oyuncak Hikayesi 4 - Toy Story 4 (2019) başlıklı makalemizde Christina Hendricks, Film Önerileri ve Josh Cooley hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Eyüp Emin Yalçın
    2 sene önce

    Hiç sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisi de bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir