1. Ana Sayfa
  2. Komedi
  3. Sıcak Kalpler – Warm Bodies (2013)

Sıcak Kalpler – Warm Bodies (2013)

Sıcak Kalpler – Warm Bodies (2013)
1
6.9
2013
ABD, Kanada
1 Saat 38 Dakika
Jonathan Levine

2013 yapımı film 1 saat 38 dakika sürmektedir.  Sıcak Kalpler paranormal romantik zombi filmidir. Isaac Marion’un, Sıcak Bedenler isimli romanından uyarlanmıştır. Daha önceki filmlerinden farklıdır. Filmde bu sefer zombinin bakış açısı anlatılmıştır. Normalde insan eti zombiler bu filmde gözümüze çok sevimli geliyor ve zombi aşık oluyor.

Sıcak Kalpler Özet Ve Detaylar

Ruhani inanışlara göre zombiler, doğaüstü güçler aracılığıyla yaşayanlar arasında korku yaratmak amacı ile ölü insan bedenlerinin yeniden canlanmasıdır. Filmin başında R ismini bile hatırlamayan bir zombiye dönüşmüştür ve kendi kendine nasıl bu hale geldiğini durumunu sorgular ve kendisiyle konuşur. Zombi olmadan önceki hayatını merak eder.

Etrafında gördüğü herkes zombiye dönüşmüştür. Yaklaşık 8 yıldır nerden ve nasıl geldiği bilinmeyen bir zombi salgını insanlığı tehdit etmektedir. Yaşayan insan sayısından sayıları çok olan zombilerden korunabilmek için yüksek duvarların ardına saklanarak kendilerini korumaya çalışırlar. Zombilerin büyük çoğunluğu gibi R’de havaalanında bir uçağın içerisinde yaşamaktadır. İnsanlar zombilerden kendilerini onları vurarak korumaya çalışırlar. Salgından etkilenerek zombiye dönüşen arkadaşlarıyla bir gün beslenmeye çıktığında kendisini vurmaya çalışan yürüyen zombileri öldürmekle görevli bir askerin kızı olan Julia ile karşılaşır.

Julia’yı yiyerek beslenmesi gerekirken bir anda ona âşık olur ve diğer zombilerin zarar vermemesi için onu yanına alır. Neler olduğunu anlamayan Julia’da R gibi havaalanında uçağın içinde yaşamaya başlar. R, Julia’nın burada güvende olduğunu düşünmektedir. Julia kaçmaya çalışırken gerçekten R’nin onu koruduğuna inanır. Julia ile geçirdiği zamanlar onun tekrardan insani duygularını hatırlamasına sebep olur. Julia ona yeniden yaşam verir. R ile birlikte diğer zombilerde iyileşme göstermeye başlar. İnsanlığın geri kalanını inandırmayı başarabilirlerse bu herkes için çok bir durum alacaktır. Canlılarla ölülerin iletişiminin zayıf olduğu bu durumda, iki tarafta hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı bilincindedir.

Sıcak Kalpler Yönetmen Ve Oyuncuları

Sıcak Kalpler filminin yönetmeni Jonathan Levine’dir. Oyuncular Nicholas Hoult, Teresa Palmer, Analeig Tipton, Rob Corddry, Dave Franco, John Malkovich, Cory Hardrich, Vincent Leclerc, Daniel Rindress-Kay ve Chris Cavener’dir.

Bir önceki yazımız olan Kuralsız - Insurgent (2015) başlıklı makalemizde 2015, Ansel Elgort ve Robert Schwentke hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap