1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes (2009)
5
7.6
2009
ABD, Almanya, İngiltere, Avustralya
2 Saat 8 Dakika
Guy Ritchie

Arthur Conan Doyle 1881 yılı Edinburgh Üniversitesi Tıp Fakülltesi’nden mezun olmasından sonra bir gemide cerrah olarak işe başlar. Başarısız tıp kariyer geçiren Arthur Conan Doyle daha sonra hikaye yazmaya başlar. Arthur Conan Doyle’nin ilk hikayesi olan Kızıl Dosya içinde geçen dedektif kahramanlardan biri olan ve en çok sevilen karakter Sherlock Holmes böylece günümüze beyaz perde uyarlamasıyla taşınmaktadır.

Yönetmenliğini Guy Ritchie üslendiğini, Bir çok kadın izleyicinin favori isimlerinden Jude Law ve Robert Downey Jr benzerine az rastlanır oyunculuğudur. Arthur Conan Doyle’ın ünlü eseri ve karakteri Sherlock Holmes’a beyaz perdede hayat vermektedir.
Yeni uyarlamada Shelock Holmes ve ortağı Watson, birbirinden tehlikeli maceralara gözlerini karartıp atılmaktadırlar. Dövüş tekniğini ve zekasını silah gibi kullanan Sherlock Holmes bu macerada ülkesine zarar verecek komployu aydınlatmak için yeni düşmanlar ile karşı karşıya kalması gerekmektedir.

Shelock Holmes’ı daha önce eşi görülmemiş profesyonel oyunculuğu ile Robert Downey Jr canlandırmaktadır. Jude Law ise Holmes’ın kadim dostu, savaş gazisi ve doktor olan Watson karakterine hayat vermektedir. Holmes’in tek üstesinden gelen ve çalkantılı bir ilişkisi olan kadın Irene Adler karakterini de Rachel McAdams hayat veriyor. İzleyicilerinden bir çok olumlu geri dönüşler alan 2009 yılı yapımı Sherlock Holmes akıcı senaryosuyla ve usta oyunculuk sergileyen aktörleriyle başarıyı hak ediyor. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Biz Size Döneriz (2017) başlıklı makalemizde 2017, 2017 filmleri ve Biz Size Döneriz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap