1. Ana Sayfa
  2. IMDb +7
  3. Shazam! 6 Güç (2019)

Shazam! 6 Güç (2019)

Shazam! 6 Güç (2019)
3
7
2019
ABD, Kanada
2 Saat 19 Dakika

Amerikan yapımı olan Shazam, yönetmenliğini David F. Sandberg’ in yaptığı, senaryo ise Hanry Gaydene ait olan ve film listelerinde yabancı filmler kategorisinde bulunan aksiyon ve fantastik türde bir filmidir. 2019 yılında yapılan film Türkçe dublaj ve Türkçe alt yazı seçeneklerine sahiptir. Ailecek izleyebileceğiniz bir film olan Shazam, hem komik hem de dramatik bir özelliğe sahiptir.

Sihirli Kelimelerle Gelen Güçler

1939 yılında ortaya çıkarılmış olan Shazam, ihtiyaç anlarında Billy Batson’un sihirli kelimeleri kullanarak bir anda dönüştüğü süper kahramanın adıdır. Sihirli kelimeleri söylediği andan itibaren dünyanın en güçlü süper kahramanına dönüşen Billy, günlük yaşamını gayet sıradan bir şekilde sürdürürken ödevlerinden sıkılan bir öğrencidir ve ödevleri ile boğuşmaktadır. Ama sihirli kelimeleri söyledikten sonra artık ödevleri ile boğuşan bir çocuk değil en güçlü süper kahraman Shazam’a dönüşür. Süper kahraman Shazam, dünyanın güvenliği için mücadele ediyor ve kötüleri pes ettiriyor. Dünyanın güzel, güvenilir ve iyilikler ile dolmasını sağlamaya çalışıyor. Edindiği güçlerin sahiplerinin baş harflerinden oluşan S.H.A.Z.A.M ‘ ın açılımı: Süleyman’ın bilgeliği, Herkül’ün gücü, Atlas’ın dayanıklılığı, Zeus’ un olağan üstü görkemi, Aşil’ in hiç tereddütsüz cesareti ve Merkür ‘ün inanılmaz hızından oluşmaktadır. Bütün bu güçlü efsanevi kralların isimlerin baş harflerini bir araya getirerek Billy’ nin bulduğu isim Shazam’dır.

Bu üstün yetenekli süper kahramana bürünen kişinin aslında Billy adındaki masum ve sevimli bir çocuğun bedeni ve ruhu ile birleşmesinden sonra ortaya nasıl komik durumlar çıkacak, Billy’ nin haberi yoktur. Acaba uçabilecek mi? Ellerinden yıldırım veya yapışkan ağlar atabiliyor mu? Acaba Billy ve Shazam birlikte okul ödevlerinin üstesinden gelip, sınavlarını geçebilecekler mi? Neşeli ve yaramaz bir çocuk olan Billy, Shazam’ı nasıl yöneteceği hakkında çok kararsızdır. Ayrıca bu kadar ile kalmayıp Shazam Dr. Thaddeus Sivana tarafından yöneltilen kötülükler ile de başa çıkmak zorundadır.

Bir önceki yazımız olan Oyuncak Hikayesi 4 - Toy Story 4 (2019) başlıklı makalemizde Christina Hendricks, Film Önerileri ve Josh Cooley hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap