1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Sessiz Kahraman – Mute (2018)

Sessiz Kahraman – Mute (2018)

Sessiz Kahraman – Mute (2018)
1
5.4
2018
İngiltere, Almanya
2 Saat 6 Dakika
Duncan Jones

Aksiyon dolu bir film olan Mute çıkış tarihinden buyana adeta gişe rekorları kırıyor. Kaliteli içeriği ve başarılı oyuncu kadrosu ile göz dolduran Mute 2018 yılından buyana dünya genelinde yoğun bir şekilde ilgi görmeye devam ediyor. Dilsiz bir barmenin kaybolan eşinin akıbetini öğrenmek için kentin en azılı gangsterleri ile karşı karşıya geldiği filmde maksimum düzeyde heyecan ve aksiyonu bir arada bulabilirsiniz.

Filmin Konusu

Geniş bir oyuncu kadrosu ile sinema ekranlarına çıkan Mute filminin temel konusu ise dilsiz ve başarılı bir barmen olan LeoBeiler’in sevimli ve doğal güzelliklerin bolca yer aldığı Berlin kentinde yaşama kararı alır. Beiler’in kente yerleştikten bir müddet sonrasında eşi belirsiz bir şekilde ortadan kayboluyor. Fakat Beiler tarafından yapılan araştırmalar sonucunda onu şehrin göbeğine ve araştırmaları derinleştirdiğinde ise şehrin daha da derinliklerine gitmesine yol açıyor. Tek bir çift Amerikalı doktor sadece tek tekrarlanan bazı ipuçları sunuyor. Beiler ise destek alıp alamayacağı ve en fazla kime korkmaları gerektiğini ise dile getiremez.

Filmin Yönetmeni Ve Oyuncu Kadrosu

Dünyaca ünlü film yönetmenlerinden biri olan DuncanJones tarafından yönetilen Mute filmi Michael Robert Johnson tarafından yazılmıştır. Filmin senaryosu ise DuncanJones tarafından oluşturulmuştur.Filmin yıldızları ise Alexander Skarsgark, Paul Rudd, JustinTherouxs gibi ünlü oyunculardan oluşuyor. Türkiye üzerinden de yoğun bir şekilde izlenen Mute bu sayede geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. İzlemeye değer muhteşem bir bilim kurgu filmi olan Mute ayrıca geniş bir maliyet ile sunulduğu da biliniyor.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

Film hakkında yapılan yorumlar ise genellikle olumlu yönde görülüyor. İzleyicilerin büyük bir kısmı tarafından Mute’nin bugüne kadarki en iyi aksiyon filmlerinden olduğu dile getiriliyor. Pekçok izleyiciler tarafından ise filmin muhteşem bir konuyu ele aldığı belirtilmiştir. Birçok izleyiciler ise Mute’nin oldukça heyecan verici olduğunu ve sıkıcı olmadığını belirtiyor. İzleyiciler filmin özellikle de son 10 yılın en güzel filmlerinden olduğunu belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan Fabricated City (2017) başlıklı makalemizde 2017, Chang Wook Ji ve Eun kyung Shim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap