1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Senden Önce Ben – Me Before You (2016)

Senden Önce Ben – Me Before You (2016)

Senden Önce Ben – Me Before You (2016)
1
7.4
2016
ABD, İngiltere
1 Saat 46 Dakika
Thea Sharrock

Will Traynor isimli bir adam oldukça iyi bir hayata sahiptir. Bu genç adam oldukça zengindir. Aynı zamanda iş hayatında da başarılı birisi olan Will, yakışıklı bir insan olması ile de bilinir. Bütün bu özelliklere sahil olan Will, için hayat çok güzel gidiyordur. Yaşamayı çok seven ve şimdiye kadar istediği her şeye sahip olan genç adam bir gün talihsiz bir kaza geçirir. Bu kaza sonrasında ise hayatı çok değişir. Motosiklet kullanmayı seven ve kendine ait hızlı bir motora sahip olan Will, bir gün yoldayken kaza geçirir. Bu motor kazası sonrasında ise hastaneye götürülen adam, ölmez ama felç kalır.

Hayata Felç Devam Etmek

Kaza geçirdikten sonra Will, yarı felç bir şekilde yaşamak zorunda kalır. Hayatının sonuna kadar yarı felçli bir insan olma düşüncesi Will’i hem çok üzer hem de psikolojik olarak kötü etkiler. Daha önce mutlu ve iyi bir hayatı olan Will, yaşamaktan aldığı zevki kaybeder. Öyle ki zaman zaman ölmeyi bile düşünür. Ancak mutsuz da olsa bir şekilde yaşamaya devam eder. Will’in hayatını değiştirecek kişi ise onun bakıcılığını yapacak olan kadındır.

Yaşama Sevincini Yeniden Kazanma

Louisa Clark kafede garson olarak çalışan bir kadındır. Bu genç kadın garsonluk yaparak hayatını sürdürür ve genel olarak yaşamaktan pek zevk almaz. Her zaman ablasının gölgesinde kaldığını düşünen Louisa, çok fazla beklentisi ve yaşamaya sevinci olan birisi değildir. Bir gün kafedeki işini kaybeden Louisa, kendine yeni bir iş bakmaya başlar. İş bakarken yaptığı başvurular sonucunda da kendine yeni bir iş bulur. Louisa artık Will’in bakıcısı olarak işe başlar ve ona her konuda yardımcı olur. Louisa ve Will, ilk başlarda birbirilerini pek sevmez. Çünkü ikisinin yaşam şartları ve anlayışları birbirinden çok farklıdır. Aynı zamanda Will, genç kızı çeşitli sebeplerden dolayı küçümser. Louisa ise Will’i genel olarak davranışlarından ve karakterinden dolayı  sevemez. Ancak ikili zamanla daha iyi anlaşır ve aralarında kurulan ilişki her ikisine de yaşama sevinci kazandırır.

Bir önceki yazımız olan Gerçek Kötüler - Suicide Squad (2016) başlıklı makalemizde 2016, Batman ve David Ayer hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap