1. Ana Sayfa
  2. Komedi
  3. Şarkı Sokağı – Sing Street (2016)

Şarkı Sokağı – Sing Street (2016)

Şarkı Sokağı – Sing Street (2016)
7.9
2016
İrlanda, İngiltere
1 Saat 46 Dakika
John Carney

Sing Street, 2016 yılı çıkış tarihli bir müzikal, komedi ve dram kategorilerinde yer alan bir yapımdır.Filmin senarist ve yönetmen koltuğunda John Carney yer alıyor. Müzikal tadında olan film, hem romantik hem de komedi dalında da izleyiciyi kendine çekiyor. Film, yayınlandığı süre boyunca çok sayıda şarkı ve harika müzikler ile birlikte özellikle gençlerin ilgisini çeken müthiş bir gençlik filmi diyebiliriz.

Sing Street Film Özeti

Sing Street, genç bir delikanlının hoşlandığı bir kız arkadaşının ilgisini çekmeye çalışmasını anlatıyor. Başrolünde yer alan Conor isimli genç, sorunları olan bir dönem geçiriyor. Gerek ailesi gerekse arkadaşları ve öğretmenleri ile bu dönemde pek anlaşamayan Conor, yalnızca okulda görebildiği Raphina isimli arkadaşından hoşlanmaya başlıyor. Güzeller güzeli  Raphina’nin ilgisini çekebilmek için bir müzik grubu kurmaya karar veriyor. İşte filmin asıl eğlenceli kısmı da buradan itibaren başlıyor. Conor, kurmak istediği müzik grubu için de başlarda bazı sorunlar ile karşı karşıya kalıyor. Fakat bir süre sonra her şey tam da istediği gibi ilerlemeye başlıyor. Hatta müzik grubu ve gruptaki arkadaşları ile güzel işler çıkarmaya başlıyorlar. Tabi tüm bunlar olurken asıl amacı olan Raphina’nin dikkatini çekmektir.

Sing Street Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

Sing Streetfilminde diğer filmlerinde olduğu gibi John Carney yine harika bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarıyor. Filmin başrol oyuncuları olarak ise başta Ferdia Walsh Peelo, Lucy Boynton veJack Reynor gibi isimler yer alıyor. Bu başarılı isimlerin yanında çok sayıda da oyuncu kadrosuna sahip olan film, vizyona girişinin ardından çok sayıda ödül için de aday gösteriliyor.Film başta altın küre ödülüne aday gösterilirken, aynı zamanda 10 tane de ödül almaya hak kazanıyor. İzleyicinin tam anlamıyla ne istediğini bilen yapımlardan biri olan Sing Street, izleyip de asla pişman olamayacağınız türden harika bir film olarak sizlere tavsiye ettiğimiz filmler arasında geliyor.

Bir önceki yazımız olan Dunkirk (2017) başlıklı makalemizde 2017, Barry Keoghan ve Christopher Nolan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap