1. Ana Sayfa
  2. IMDb +7
  3. Sahtekar – Changeling (2008)

Sahtekar – Changeling (2008)

Sahtekar – Changeling (2008)
1
7.7
2008
ABD
2 Saat 21 Dakika
Clint Eastwood

Sahtekar filmi izleyenlerin içeriğini oldukça merak ettikleri bir filmdir. 2008 yılı yapımı olan filmde bir annenin oğluyla olan hikayesi anlatılmaktadır. Kaçırılan oğlunun bulunması Christine Collinsin en büyük duasıydı. Oğlunun bulunması Kristina için oldukça önemli bir konu olsa da bu buluşma aslında çocuğunun kendi çocuğu olmadığının bir göstergesi olmuştur. Medya ve polis teşkilatından herhangi bir yardım alamayan Kristina farklı yollara başvurmuş bir annedir. Cristina sormuş olduğu sorulara aradığı cevaplara, kendi başına bazı adımlar atmaya karar vermiştir. Atmış olduğu bu adımlarda ise hayatını yüzde yüz değiştirecek bazı gerçeklerle yüz yüze gelmiştir.  Los Angeles 1928 yılında her sabah gibi işine gitmek için evden çıkan Cristina akşam eve döndüğünde oğlunu evde bulamaz ve hikaye başlar. Christian arama çalışmalarında bir türlü aradığı sonuca ulaşamaz. Christina’nın bu çalışmalarında aylar sonra bir çocuğun karşısına gelmesi ile farklı bir boyut kazanır. Bu karmaşa arasında eve gelen çocuğun kendi çocuğu olmadığını bilen Cristina yine de bir gece çocukla evde kalmayı kabul eder. Polislerden istediği desteği bulamayan Christina rahip Biriebleb’den oğlunu bulma konusunda yardım almaktadır.

Filmin Oyuncu Kadrosu

Sahtekar filminin oyuncu kadrosu da güçlü bir ekipten oluşmaktadır. Oyuncu kadrosundaki kişileri şu şekilde sıralayabiliriz. Angelina Jolie, John Malkovich, Amy Ryan, Jeffrey Donovan ve Jason Butler’dir. Filmin yönetmeni Clint Eastwood’dir. Filmin senaristi ise Michael StraZynski’dir. Filmin yapımcılığını Clint Eastwood, Ron Howard, Brain Grazer ve Robert Lorwnz yüklenmiştir. Film 2008 yılında yapılmaya başlanmış ve 30 Ocak 2009’da vizyona girmiştir.Film Amerikan Birleşik Devletleri’nde çekilmiştir.

Film Hakkında Yorumlar

Sahtekar filmi vizyona girdiği dönemde de günümüzde de en iyi dram filmleri arasında sayılmaktadır. Pek çok izleyici daha önce dram konusunda zirveye yerleşmiş filmlerin yerini bu filme bırakacağından bahsetmektedir. Angelina Jolie’nin muhteşem oyunculuğu filme ayrı bir seyir zevki katarken senaryonun mükemmelliği de filmi oldukça güzelleştirmiştir. Dram filmi olmasına rağmen oldukça sürükleyici olduğundan bahseden pek çok izleyici filme tam not vermiştir.İzleyicilerin birçoğu ise kült bir yapım olduğuna kanaat getirdikleri bu filmi tavsiye etmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Senden Beş Adım Uzakta - Five Feet Apart (2019) başlıklı makalemizde 2019, Cole Sprouse ve Five Feet Apart hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap