1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Rocketman (2019)

Rocketman (2019)

Rocketman (2019)
7.3
2019
İngiltere, ABD, Kanada
2 Saat 1 Dakika
Dexter Fletcher

Rocketman, biyografi tarzından hoşlananlar için önerilecek film önerisi arasındadır. Rocketman Filmi’nin oyuncu kadrosu oldukça başarılı isimlerden oluşuyor. Başrollerde, Taron Egerton, JamieBell yer alırken, yönetmenliğini ise, Dexter Fletcher yapmıştır.

Ünlü müzisyen Elton John’un unutulmaz müzikleri ile keyifli dakikalar geçirmek isteyenler için önerilen yapımlardan biridir. Başarılı bir biyografinin beyaz perdeye güzel bir uyarlamasıdır. Efsaneleşmiş müzikleri ile dinlenebilecek, keyifli zaman geçirtecek yapımların başında gelmektedir.

Rocketman Filmi’nin Konusu

Ünlü sanatçı Elton John müzik hayatına başladığı yıllardan bu yana geçirdiği aşamalar ve müzik kariyeri filme konu olmuştur. Elton John, Müzik Akademisi’nden mezun olduktan sonra, kariyerinin bu denli parlak olacağı belli olan müzisyenlerden biriydi. Öğrencilik yıllarında da müzik öğretmenleri tarafından dahi gözüyle bakılan öğrenciler arasında bulunmaktaydı. Müzik kariyerine okuldan çıkar çıkmaz adım atan Elton John, söz yazarı olan BernieTaupin ile çalışmaya başlamıştır. Bu ortak çalışmalarda da başlarından geçen olaylar, filme konu olmuştur. John Reid ile olan ilişkisi de ayrıntılarıyla anlatılmıştır.

Elton John Şarkılarından Hoşlananlara Tavsiye

Rocketman, Elton John şarkılarından hoşlananlara tavsiye edilecek filmlerdendir. Elton John, en güzel şarkılarını seslendirdiği dönemde, çok ta çalkantılı ilişkiler yaşamıştır. Bu döneme ayna tutan film, belgesel niteliği de taşımaktadır. Menajeri olan John Reid ile aralarında duygusal bir bağ oluşması da filmde yerini almıştır. Sanatçı coşkusu ve farklılıklarını Elton John’da görmek mümkündür. Bir döneme şarkıları ile damga vuran sanatçının hayatını öğrenmek isteyenler için başarılı yapımlar arasındadır. Elton John, yakın ailesi ve annesi ile ilişkileri de filmde yer almaktadır.

Biyografik Filmlere Güzel Bir Örnek

Elton John, ölümsüz bestelerini yaparken hangi ruh haline sahipti? Neler hissetmişti? Bu konuda yaşanan olaylar ve şarkıcının çalkantılı ruh hali nasıldı? Bir döneme imza atan şarkıcının yaşantısına geniş bir perspektiften bakılmıştır. Biyografik filmlerden hoşlananlara önerilen bu film, İngiliz Sineması’nın uzun metrajlı en başarılı örneklerinden biridir.

Bir önceki yazımız olan Elektrik Savaşları - The Current War (2017) başlıklı makalemizde 2017, Alfonso Gomez Rejon ve Benedict Cumberbatch hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap