1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Robin Hood (2018)

Robin Hood (2018)

Robin Hood (2018)
8
5.3
2018
ABD, Hong Kong, Hırvatistan, Fransa, Macaristan
1 Saat 56 Dakika
Otto Bathurst

Kingsman filminden aşina olduğumuz Taron Egerton,bu kez Robin Hood karakteriyle izleyiciyle buluşuyor. İngiltere’de Lord olarak hayat süren Robin Loxley, Marian(Eve Hewson) ile tanışır ve hayatının aşkını bulur. Her şey güzel giderken Nottingham şerifi tarafından orduya çağırılır. İngiltere Arabistan ile savaştadır ve ordunun paraya ihtiyacı vardır.Kilise dinden uzaklaşmış, yolsuzluklar baş göstermiştir. Alınan fazla vergiler nedeniyle halk doğal olarak köleleşmiş ve sefalet içinde madenlerde çalışmaktadır. Öldü diye bilinen Robin savaştan tanıştığı düşman askeriyle dönmüştür. Şatosu virane haline gelen ve şerifin baskılarına boyun eğmek istememektedir. Savaşta tanıştığı John (Jamie Fox) ise İngiltere’den intikam almak istemektedir. Böylelikle ortak olurlar ve yozlaşmış kiliseye ve feodaliteye karşı birlikte işe koyulurlar.Soyluların arasına sızmak için kimliğini gizlemesi gerektiği için kapüşon giyer ve halk ona Hood olarak isim takar ve Robin Hood efsanesi başlar. Bakalım kahramanlarımız karşısındaki zorbaları yenebilecek mi herkese iyi seyirler.

Yazar Görüşü: Film aksiyon sahneleri nedeniyle kendine bağlıyor filmi izlerken senaryodaki bazı eksiklikler göze çarpıyor. Genel olarak senaryo güzel kurgulanmış. Sürükleyici bir film izleyeceksiniz sinemada ara olduğunda “aa ne çabuk ara oldu” gibi bir ses duyabilirsiniz. ;) Film devam filmi geleceğinin sinyalini de veriyor.

Bir önceki yazımız olan Glass (2019) başlıklı makalemizde 2019, 2019 filmleri ve bilim kurgu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap