1. Ana Sayfa
  2. Suç
  3. Robbery (2018)

Robbery (2018)

Robbery (2018)
1
4.3
Suç Dram
2018
Kanada
1 Saat 33 Dakika
Corey Stanton

Dram filmlerinden hoşlananlar için Robbery söylenecek film önerileri arasındadır. Kanada yapımı olan bu film, başarılı hikâyesi ve işleyişi ile hemen herkes tarafından beğenilen yapımlardan biridir. Robbery Filmi’nin başrolünü, Art Hindle, JeremyFerdman paylaşmıştır. Yönetmenliğini ise, CoreyStanton yapmıştır. Robbery Filmi, suç unsurlarını taşıyan pek çok öğeyi başarıyla işlemiştir. Soygun filmlerine verilecek en başarılı örneklerden biridir. Her ne kadar suç unsurları işlense de bu filmin en önemli özelliği, bazı duygusal sahnelerinin de olmasıdır. Sırf aksiyon teması işlenmemiştir. Vermek istediği mesajlar ve sürükleyici bir öykü de bulunmaktadır.

Robbery Filmi’nin Hikâyesi

Robbery Filmi, soygun yapan, hayatlarını bu şekilde devam ettiren bir baba oğulun hikâyesidir. Babanın en önemli sorunu, zaman zaman gelip giden hafızasıdır. Bu nedenle, soygunlarda çok fazla etkili olamamaktadır. Oğulun en büyük zaafı ise, kumar düşkünlüğüdür. Bu ikili birbirlerinin eksiklerini tamamlayarak birçok soygun projesinde yer almıştır. Oğul artık başka bir alanda soygun işlerine yönelmiştir. O da ilaç ve elektronik hırsızlığıdır. Bu iş onun için oldukça zor ve deneyim gerektiren bir alandır. Küçük çapta yaptığı işlerin yanında bu işler, oldukça karmaşıktır. Bu nedenle, yakın çevresi engel olmak ister. Filmin dramatik sahneleri de oldukça fazladır.

Baba ve Oğulun Kader Ortaklığı

Baba ve oğulun kader ortaklığı oldukça fazladır. Her biri birbirinden farklı kişilikler gibi görünse de yıllar sonra gizli bir gerçek ortaya çıkacaktır. Bu da baba ve oğulun daha da yakınlaşmasını sağlayacaktır. Kader ortaklığı yapan baba ve oğul bu sayede, birbirine daha da bağlanacaktır. Duygusal temaları da ağır basan bu yapım, tavsiye edilecek film önerileri arasındadır. Baba Frank, oğul Richie karşılaştıkları bu kötü gerçekle yüzleşirken ortak kaderlerinde ilişkileri daha da kuvvetlenecektir.

Soygun Filmlerine Verilecek En Başarılı Örnekler

Robbery, hiç kuşkusuz soygun filmlerine verilecek en başarılı örnekler arasındadır. Filmin heyecan dolu sahneleri, baba ve oğulun planları oldukça güzel işlenmiştir. Burada öne çıkan bir diğer husus ta filmin içerisinde yer alan duygusal sahneler ve yaşamın sorgulanmasıdır. Robbery, alanında önerilecek filmler arasında önde gelen yapımlardandır.

Bir önceki yazımız olan İkizler Projesi - Gemini Man (2019) başlıklı makalemizde 2019, Ang Lee ve Clive Owen hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap