1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Riddick Günlükleri – The Chronicles of Riddick (2004)

Riddick Günlükleri – The Chronicles of Riddick (2004)

Riddick Günlükleri –  The Chronicles of Riddick (2004)
1
6.7
2004
ABD
1 Saat 59 Dakika
David Twohy

Başrolünde aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Vin Diesel’in yer aldığı film üçlemesi Amerikan yapımıdır. Henüz aksiyon filmlerinin vazgeçilmezi haline gelmeden önce bu bilim kurgu serisinde yer alarak kendisini insanlara tanıtmayı başaran, sportif ve kaslı vücut yapısıyla ön plana çıkabilen başarılı oyuncu,  hayal gücümüzün sınırlarını zorlayan kurgu ve görselliği sayesinde hafızalarda yer edinen bir seri ortaya çıkartmıştır. Görsel efektlerin yerinde ve çok ustaca kullanımı bu dönemlerde vizyona giren tüm filmlerden sıyrılarak izleyiciye görsel bir şölen sunmaktadır.

Üçlemenin İkinci Filmi

Riddick günlükleri birbirini takip eden üç filmden ikincisinin adı olarak karşımıza çıkmaktadır. Üçlemenin içinde en dikkat çekici film olma özelliğini taşıyan Riddick günlükleri bilim kurgu türünü seven izleyiciler tarafından soluksuz izlenebilecek bir olay örüntüsü taşımaktadır. 2004 yılında Riddick Chronicles orijinal adıyla Hollywood’da çekilen filmde serinin tüm filmlerinde olduğu gibi yönetmen koltuğunda David Twohy oturuyor. Serideki her filmi ayrı ayrı izleyebileceğiniz gibi sıralı olacak şekilde de izlemeyi tercih edebilirsiniz.

Olaylar Nasıl Gelişiyor

Filmde uzun zamandır aslında barışçı bir gezegenken işgale uğrayan Helion gezegeninde bir yeraltı hapishanesinde tutuklu bulunan, sessiz bir izleyici olarak Riddick’i görürüz. Riddick uzun yıllardır tabiri caizse ortamı gözetlemekte ve zamanı geldiğinde bu çukurun içinden kurtulabileceği anı beklemektedir. Bu esnada kişisel yeteneklerinden de bir şey kaybetmez. Hapishanede beklemediği bir durum olarak film boyunca gizemli bir karakter olmaya devam eden ve aslında Riddick ile yakından ilgi olan Kyra ile karşılaşmaları olayların başlamasını sağlar. Kyra’nın kurtulabilmesi için çok çetin bir mücadeleye girişen Riddick bu mücadeleden başarı ile kurtulabilecek mi? Aynı zamanda Riddick tüm evrende meşhur bir adam olduğu için kelle avcıları oldukça yüksek bir ödül kazanabilmek için onun peşindedir. Riddick her zaman olduğu gibi dahiyane ve katliam dolu planına başlamak üzeredir. Bu planını devreye aldığında aslında kraliyet ve gezegen adına da yeni bir kader çizmeye başlamıştır. Olayların birbirini takip ederek gelişmesi izleyicilerde kesintisiz heyecana neden olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Labirent Ölümcül Kaçış - The Maze Runner (2014) başlıklı makalemizde 2014, Dylan O Brien ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap