1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Replikalar – Replicas (2018)

Replikalar – Replicas (2018)

Replikalar – Replicas (2018)
4
5.5
2018
İngiltere, Çin, Porto Riko, ABD
1 Saat 47 Dakika

Replikalar, Amerikan Sineması’nın başarılı filmlerinden biridir. 2018 yılında yapılan film, gösterime 2019 yılının Ocak Ayında girmiştir. Bilim kurgu ve aksiyon tarzında yapılan film, heyecanlı sahneleriyle öne çıkmaktadır. Replikalar, başarılı oyuncu kadrosu ile de dikkat çekmektedir. Başrolde, KeanuReeves oynamaktadır. Bilim adamı olan başrol oyuncusunun başından geçen sır dolu olaylar, anlatılmıştır. Sırlarla dolu olaylar, merak ve heyecan öğeleri, başarılı bir şekilde işlenmiştir. Replikalar, uzun metrajlı çekilen filmler arasında, son dönem bilim kurgu yapımları arasında, en başarılı örneklerdendir.

Replikalar Filmi’nin Kısaca Konusu

Replikalar Filmi’nin kısaca konusu şu şekildedir. Başrolde olan bilim adamı William Foster, çalışkan ve hırslı bir kişidir. Üzerinde çalıştığı konu üzerinde senelerce uğraş vermiştir. Hayal bile edilemeyecek bir konu üzerinde çalışmakta ve bu konuda bir hayli yol kat etmektedir. İnsan zihninde geçen şeyler bilgisayar ortamına aktarılabilir mi? Çalıştığı bu konu da oldukça başarılı bir aşamaya gelmiştir. Tam sonuca gitmesi yakınken, beklenmedik bir olay olur. Tüm ailesini bir trafik kazasında, ansızın kaybetmesi, hayatını değiştirecektir. Bu olaydan sonra, hayatının akışı, bu konu üzerinde yoğunlaşacaktır. Bu olaya kimler ve neden sebep olmuştur? Ayrıca, ailesini tekrar geri döndürmek mümkün olabilecek midir? Bu konuda bilimden yardım almaya çalışacaktır. Artık en büyük amaçlarından biri de ailesinin klonlarını kopyalamak olacaktır.

Replikalar Filmi’nde Bilimsel Kurgular

Replikalar Filmi’nde bol miktarda bilimsel kurgu yer almaktadır. Klonlama konuları, zihnin bilgisayarlara aktarımı, insanlığın bilimsel konularda geldiği noktayı göstermektedir. William Foster, ailesinin klonlanması konusunda arkadaşlarından da yardım almak isteyecek ve bu konuda çaba harcayacaktır. Filmde geçen bilimsel konular, yakın gelecekte insanlığın üzerinde tartışacağı türden bilimsel içerikler sunmaktadır. Heyecan, sırlarla dolu olaylar ve teknolojik öğeler oldukça fazladır. Replikalar Filmi, yayınlandığı andan itibaren, çok sayıda izleyiciden tam not almıştır. Filmin anlatımı son derece akıcı ve sürükleyicidir. Zaman zaman duygusal temalar da öne çıkmaktadır. Ailesinin yokluğu ile sarsılan bilim adamının bu durumu kabullenmeyişi anlatılır. Macera öğeleri de filmde yer almaktadır. Sürükleyici, heyecan dolu sahneleriyle zevkle izlenecek, başarılı yapımlardan biridir.

Bir önceki yazımız olan Ninja Kaplumbağalar Gölgelerin İçinden (2016) başlıklı makalemizde 2016, Arnett ve Dave Green hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    izlenmesi gereken bir film. Konusu çok farklı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir