1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Ratatuy – Ratatouille (2007)

Ratatuy – Ratatouille (2007)

Ratatuy – Ratatouille (2007)
4
8
2007
ABD
1 Saat 51 Dakika

Animasyon, macera, komedi ve aile türünde film izlemek isteyenlerin seveceği bir film önerisinde bulunacağım. Ratatuy adlı bu filmimizi tüm ailenizle beraber izleyebilirsiniz. Brad Bird ve Jan Pinkava’nın yazıp yönettiği, Oscar, Altın Küre ve BAFTA’da en iyi animasyon ödülünün sahibi olan Ratatuy, 2007 yılında Türkiye’de vizyona girmiştir. Remy adında yemek yapmayı çok seven ve tek hayali büyük bir aşçı olmak olan tombik bir farenin hikayesi anlatılmaktadır. Remy hayalini gerçekleştirmek için Paris’e doğru yol alır. Paris’in en iyi restoranlarından birinin kanalizasyonunda kendini bulur. Burası ünlü Şef Auguste Gusteau’nun yeridir. Auguste Gusteau ölünce restoranı Şef Skinner yönetmektedir. Bu arada Gusteau’nun oğlu Alfredo Linguini restorantta işe başlar. Ama babası gibi yemek yapmayı bilmez. Çöp işlerinden Linguini sorumlu olacaktır. Remy, Gusteau’nun; ‘Herkes yemek yapabilir.’ sözünden ilham alarak Linguini sayesinde yemek yapabileceğini düşünür.

Lİnguini ve Remy bir anlaşma yaparlar. Linguini bu sayede aşçı olabilcek, Remy ise müthiş yemekler yapacaktır. Linguini’nin bilmediği bir şey varsa Gusteau mirasını oğluna bırakmıştır. Şef Skinner’ın mirastan haberi vardır ve mirasın kendisine kalmasına ister. Remy, hem Linguini ile yemek yapmaya devam etmekte hem de mirası öğrenerek Şef Skinner ile mücadele etmektedir. Remy için bunlardan daha önemli bir engel varsa o da tüm Dünya’nın bir farenin yemek yapmasına inanmasıdır. Remy tüm bunların üstesinden gelebilecek mi? Şimdiden herkese iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir