1. Ana Sayfa
  2. Macera
  3. Prometheus (2012)

Prometheus (2012)

Prometheus (2012)
3
7
2012
ABD, İngiltere
2 Saat 4 Dakika
Ridley Scott

ABD yapımı olan bu film, bilim kurgu türünün en güzel örneklerinden biridir. Bu tarz yapımları sevenler için tavsiye edilecek film önerileri arasındadır. Ridley Scott yönetmenliğinde yapılan bu filmin oyuncu kadrosunda ise, Noomi Rapace ve Michael Fassbender başroldedir. Filmin aksiyon ve heyecan dolu sahneleri, oldukça fazladır. Hayal dünyasını geliştirecek türde farklı fantastik öğeler yer alır. Araştırma ekibinin başından geçen bilim kurgu temalı bir serüven yapımıdır. Köklerin derin yolculuğunda, insanoğlunun geldiği tehlikeli bir noktaya işaret eden film, oldukça hareketli yapımlardandır. Mitolojik öyküler ile bilim kurgu temaları başarılı bir şekilde harmanlanmıştır.

Prometheus Filmi’nin Konusu

İnsan ırkı ve varoluş sürecini araştıran bir grup araştırmacının başından geçenler başarılı bir şekilde ele alınmıştır. Bu sayede çok fazla bilgiye ulaşırken, hiç beklenmedik olaylar da meydana gelecektir. İnsan ırkının ilk kaynağını araştıran bilim adamlarının başlarına hiç beklenmedik bir olay gelecektir. Hiç ummadıkları bir anda evrende hayal bile edemeyecekleri bir yerde kendilerini bulacaklardır. Bu şekilde, hayatlarını sürdürmeleri çok zordur. Onları kendi hayatlarından da büyük bir tehlike beklemektedir. O da tüm dünyanın yok olma tehlikesidir. İnsanlığının köklerinin araştırılması, onlar için sonun başlangıcı olacaktır. Acaba bu serüvenden sağ salim kurtulabilecekler midir?

İnsanlığın Geleceği İçin Verilen Savaş

İnsanlığın geçmişini araştırırken, geleceği tehlikeye girmiştir. Beklenmedik bir anda beklenmedik olaylar, insanoğlunu oldukça büyük bir tehlikeye atmıştır. Şimdi artık bilim adamlarını daha büyük bir görev beklemektedir. O da bu beklenmedik olayın çözümlenmesi için yapılacak mücadeledir. Ekibi oluşturan bu bilim adamları, bu işin üstesinden gelebilecek midir? Bu soruların cevapları, filmin içerisinde fantastik öğelerle işlenmiş ve anlatılmıştır. Mitolojik hikayeler ve kahramanlar, geçmişten geleceğe güzel bir köprü oluşturmuştur. Dünyanın sır dolu geçmişi aydınlatılmaya çalışılmıştır.

Fantastik Bir Hikaye ve Heyecanlı Sahneler

Filmin konusu kadar işleyişi de bir o kadar heyecanlı ve sürükleyicidir. Bu tarz yapımlardan hoşlananlara tavsiye edilecek film önerileri arasında ilk sıralarda verilecektir. Bir serüvenden diğerine koşan bilim adamlarının azimli çalışmaları işlenmiştir. Geleceğe dair sonu hazırlayacak felaket senaryosu, oldukça güzel işlenmiştir. Gerek oyuncu ekibi gerekse de hikayesi ile zevkle izlenecek bilim kurgu yapımlarından biridir.

Bir önceki yazımız olan Yeti Efsanesi - Abominable (2019) başlıklı makalemizde 2019, Abominable ve Abominable Movie hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap