1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu
  3. Prestij – The Prestige (2006)

Prestij – The Prestige (2006)

Prestij – The Prestige (2006)
3
8.5
2006
İngiltere, ABD
2 Saat 10 Dakika

Prestij filmi, 2006 yılında gösterime giren yaklaşık 2 saat 10 dakika bir süre ile vizyona sunulmuş oldukça ilgi gören bir filmdir. Film, dram ve fantastik rolü ile izleyicileri kendine çeker, gerilim sayesinde de ürpertici bir hava sunar. Prestij filmi, ilk başlardan kendi başına yaşayan iki sihirbazı konu alır. Bu iki sihirbaz, kendi yaşamlarını sürdürmeye çalışan, geçimleri ve toplum içinde gördükleri saygı için de sihirbazlık yapan iki kişidir. Ancak bir süre sonra işler karışmaya ve durgun hava dağılmaya başlar.

İki Sihirbazın Doymak Bilmeyen Hırsları

Sihirbazlar arasında zamanla gelişen rekabet, bazı zamanlar dayanılmaz bir hale gelip iki sihirbazın arasını açmıştır. Prestij için zamanla şiddetlenen bu rekabet savaşı, iki sihirbazın da birbirinin açıklarını aramaya itiyor ve süreç boyunca sihir faaliyetlerine ve gösterilerine devam ederken aynı zamanda içlerinde doğan kıskançlık nedeniyle de birbirlerini kuyusunu kazmaya başlarlar. Victoria devrinde yaşayan bu sihirbazların durumu çevrelerindeki insanların da dikkatini çekmeye başlar. Hikâyenin en başında birbirlerine saygı duyan bu iki sihirbaz prestij filmi boyunca birbirlerinden nefret etmeye odaklanmışlardır. Bir güç gösterisini büyüsüne kapılarak devamlı birbirlerini alt etmek için uğraşırlar. İki sihirbazın, ilk başta birbirlerine duydukları saygı ve hoşgörü zaman içerisinde yok olmuş, en büyük sihir numaraları denenmiş ev bu durum bu iki meslektaşı daha da büyük bir savaşın içerisine sürüklemiştir.

Sonsuz Bir Kavgaya Dönüşen Rekabetleri Ölümcül Bir Savaşa Dönüşür

Prestij filminde yer alan bu iki sihirbazın bütün faaliyetleri daima bir üstünlük savaşı üzerine kuruludur. İki adam, devamlı olarak üstün gelmeye çalışıp büyük bir kaosa neden olurlar, girdikleri bu çılgınca yarış, onlar için en büyük tehlikeyi doğururken hırslarına kurban olan bu iki adam henüz durumun ciddiyetinin farkına bile varmamıştır. Rekabet artık dayanılmaz bir hale geldiğinde iki taraf da ölümcül darbelerini vurup son kozlarını oynamaya başlarlar. Londra’da başlayan bu hikaye büyük elektrik mucidi Tesla’nın da zekasıyla olaya dâhil olmasıyla birlikte başka bir yöne kayar ve daha da şiddetli bir hal alır. Artık elektrik ve sihrin yan yana olduğu bir formül söz konusudur.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Fener - Green Lantern (2011) başlıklı makalemizde 2011, 2011 Filmleri ve Blake Lively hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap