1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Pokémon Dedektif Pikachu – Pokémon Detective Pikachu (2019)

Pokémon Dedektif Pikachu – Pokémon Detective Pikachu (2019)

Pokémon Dedektif Pikachu – Pokémon Detective Pikachu (2019)
3
6.6
2019
ABD, Japonya, İngiltere, Kanada
1 Saat 44 Dakika
Rob Letterman

Uzun yıllar televizyonlarda çocuklara çizgi film tadında sunulan Pokémon dizisi ile birçok hayrana kavuşan Pikachu, bu kez de dedektif rolü ile beyaz perdeye merhaba diyor. Yıllar öncesinden tanıdığı yakın arkadaşının kaçırılması ile kolları sıvayan Pikachu, dedektif yeteneklerini sergilemek ve dostuna borcunu ödemek için tüm gücü ile çalışıyor. İzleyiciye keyifli anlar yaşatan Pokémon Dedektif Pikachu, hem izleyici güldürüyor hem de duygusal anların yaşanmasına neden oluyor.

Filmin Konusu

Filmde Pikachu’nun eski dostu Harry Goodman, oldukça gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaktadır. Babasının kaybolması ile endişeleri artan Tim ise babasını aramak için gizlice yola koyulur. Tim babasının başına gelenler hakkında araştırmaya yapmaya başladığı sırada Pikachu ile karşılaşır. Babasının eski bir dostu olduğu Pikachu, bu sırada hem dedektif olduğunu insanlara kanıtlamak hem de yeteneklerini sergilemek için bunu bir fırsat bilerek, Tim’e birlikte çalışma teklifi yapar. Böylelikle bir araya gelen bu çılgın ikili Tim’in babası ve Pikachu’nun eski dostu Goodman’i aramak için işe koyulur.

Gizemli Ortaklık

Normal dünyada insanların Pokemonlar ile anlaşması mümkün değilken, filmde iki türün anlaştığı görülüyor. Gizemli bir şekilde anlaşan bu ikili babalarını bulmak için hızla yola koyulur. Ancak Pikachu bu kurtarma operasyonuna girdiği sırada hiç farkında olmadan başka tehlikeler ile karşılaşır. Bu tehlike bütün pokemon dünyasını kapsamaktadır ve Pikachu girdiği bu kurtarma mücadelesinde artık sadece dostunu değil bütün pokemon arkadaşlarını da kurtarmak zorunda kalacaktır.

Yapımcı Ve Oyuncular

2019 yılında vizyona girecek olan film şimdiden sinemaseverlerin ilgi odağı olmuş durumda. Tüm zamanların en başarılı filmlerine imza atan Warner Bros imzalı film, daha gişeye girmeden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Köpekbalığı Hikayesi ve Canavarlar Firarda gibi büyük yapımlar ile ön plana çıkan Warner Bros bu yeni filmi ile de oldukça büyük bir gişe hasılatına imza atmayı hedefliyor. Filmin yıldız kadrosunda; Jurassic World filmi ile adını duyuran Justice Smith ve Kathryn Newton gibi oyunculara yer verilirken, filmin yönetmen koltuğunda ise Rob Letterman kendi tarzı ile karşımıza çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Kral Olacak Çocuk - The Kid Who Would Be King (2019) başlıklı makalemizde 2019, Dean Chaumoo ve Denise Gough hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok iyi değil ama çokta kötü değil vaktiniz varsa izlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir