1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu
  3. Uzay Yolcuları – Passengers (2016)

Uzay Yolcuları – Passengers (2016)

Uzay Yolcuları – Passengers (2016)
3
7
2016
ABD, Avustralya
1 Saat 56 Dakika
Morten Tyldum

Uzay filmi sevenler buraya! Sizlere izlediğinizde pişman olmayacağınız bir film önereceğim. Filmin başrollerinde Chris Pratt ve Jennifer Lawrence yer almaktadır. Filmin konusuna gelecek olursak Starship Avalon adlı uzay gemisi ile başka bir gezegene yolculuk yapmak isteyen insanlar orada yeni bir Dünya’ya yeni yaşama başlamak istemektedir. Ama bu yolculuk tam olarak 120 yıl sürecektir. İnsanlar bu uzun yolculuğu uyku kapsüllerinde gerçekleştirecektir. Ama Jim’in uyku kapsülü gidecekleri gezegene daha 90 yıl varken bir anda arıza verir ve Jim uyanır.

Bu olaya anlam vermeye çözümlemeye çalışırken aradan 1 yıl geçer. Jim tek başına kalmamak için Aurora adlı bir gazeteci kızı uyandırır. Aurora kaplüsünden kendisi uyandığını zanneder. Ama Aurora bu gerçeği bilmemektedir. Teknik bir arızadan dolayı uyandığını düşünmektedir. Sonradan Aurora bu gerçeği öğrenince olaylar gittikçe karışacaktır. Bakalım bu olaylar çerçevesinde daha neler gelişecek. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap