1. Ana Sayfa
  2. Komedi
  3. Parazit – Parasite (2019)

Parazit – Parasite (2019)

Parazit – Parasite (2019)
2
8.6
2019
Güney Kore
2 Saat 12 Dakika
Bong Joon Ho

Bir filmde aranan ilk özelliklerden bir tanesi sürprizler ile dolu olmasıdır. Böyle bir film ile karşılaştığınız zaman mutlaka bu filmin devamını istersiniz. Parazit filmi tam anlamıyla bu düşüncelere sahip olacağınız bir filmdir. Diğer filmler ile karşılaştırıldığı zaman hiçbir film ile eşi benzeri olmayan parazit filmi güçlü bir kadroya sahiptir. Güçlü bir kadroya sahip olması da filmi olduğundan daha güzel bir hale getirmiştir. Oyuncuların kusursuzluğu sayesinde daha heyecanlı hale gelen bu film mutlaka hafta sonlarınızda sizin evlerinize konuk olmalı. İzleyenleri her sahnesinde ayrı ayrı etkileyen bu filmi izledikçe izleyesiniz gelecek.

Parazit Filminde Neler Oluyor?

Parazit filmi her ne kadar oyuncuları ve fragmanı ile adından söz ettirse de filmin yönetmeni çarpıcı sahneleri filmin özetine taşımamıştır. Böylece daha fazla merak uyandırmayı başaran bu film izleyici kitlesini her geçen gün arttırıyor. Filmin kategorileri içerisinde her noktadan ayrı bir parça alarak izleyici karşısına çıkmıştır. Komedi, dram, gerilim ve şiddet içeren bu filmde kendinizden bir şey bulabilirsiniz. Filmin ana konusu olarak zengin ve fakir durumlarını anlatan bir konusu vardır. Anne, baba, bir kız bir erkek olmak üzere iki çocukları olan zengin bir ailenin kızları üniversiteye hazırlanıyor ve lise çağına giden ve oldukça durumları kötü olan bir diğer ailenin çocuğu arkadaşının yardımı ile zengin kızın evine sahte belgelerle ders vermeye gidiyor. Evin küçük ve zengin olan çocuğu evin içerisinde bir hayalet gördüğünü iddia ederek takıntılı ve ruhsal bir bozukluğa gidiyor.

Filmin Sonu Merak Konusu

Her konu ve her kategori birbiri ile bağlantı olsa da filmin sonunda ne olacağı kestirilemiyor. Zenginlik ve fakirlik konuları hakkında çeşitli bilgiler ve mesajlar veren bu filmde bazı sahneler oldukça çarpıcı. Ders çıkarabileceğiniz çeşitli mesajları olan bu filmde kendinize pay çıkarabilirsiniz. Bu yıl ki festivallerde çok konuşulacak filmler arasında olacağı düşünülen parazit filmi 77 günde çekilmiş olup filmin çekilmesi için tam olarak on bir milyon dolarlık bir harcama yapılarak çekilmiş ve ortaya mükemmel bir film çıkarılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Titanların Öfkesi - Wrath of the Titans (2012) başlıklı makalemizde 2012, Jonathan Liebesman ve Liam Neeson hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap