1. Ana Sayfa
  2. Macera

Özgürlük Yolu – Into The Wild (2007)

Özgürlük Yolu – Into The Wild (2007)
8.1
2007
ABD
2 Saat 28 Dakika
Sean Penn

2007 yılında gösterime giren film; aynı yıl içerisinde Türkiye’de de gösterime girmiştir. Özgürlük yolu olarak dilimize çevrilmiş olan film, Christopher Mc Candelss adlı bir gencin inanılmaz macerasını anlatmaktadır.

1996 yılında John Krakauer’in yazdığı Into The Wild; aynı isimle sinemalaştırılmıştır.  Filmin yönetmen koltuğunda, yapımcılığını da üstlenen Sean Pean oturmuştur. Düşük bütçeli bir film olmasına rağmen izleyiciyi içine almayı başarmış kaliteli yapımlardandır. Macera, biyografi ve dram türünde çekilen filmin IMDb puan 8.1 olmuştur.

2008 yılında Altın Küre Film ödülü de dahil olmak üzere pek çok ödül kazanan film; 104 adaylığın 23’ ünde ödül almayı başarmıştır. Film en iyi kurgu ve en iyi yardımcı erkek oyuncu dallarında Oscar’a aday gösterilmiştir.

Into The Wild Konusu

Anne ve babası ile geçmişte çatışmalar yaşayan Christopher, artık üniversiteden mezun olmuştur. Ailesi ile yaşadığa çatışmaların etkisinde kalan Christopher, hayatındaki birçok şeyden vazgeçerek, Alaska’ya doğru tek başına yolculuğa çıkmaya karar verir. Banka hesabında yer alan tüm parasını hayır kurumlarına bağışlayarak, ailesini ve tüm sevdiklerini geride bırakmış ve yola çıkmıştır.

Amerika’dan başlayıp Alaska’da sonlandırmayı düşündüğü yolculuğunda Christopher, 20 ay süren yolculuğunda pek çok eyalet görmüş ve birçok yeni insanla tanışmıştır. Beş parasız ve teknolojiden uzak yolculuğunun sonunda Alaska’ya ulaşan Christopher; burada hiçbir şeyin beklediği gibi olmadığının farkına varır. Geri dönmek istese de zorlu kış şartlarında bunu başaracak imkânı ve gücü yoktur.

Etrafında avlanacak hiçbir şey dahi bulamayan kahramanımız, terk edilmiş bir otobüs bulur ve ona sığınır. Artık açlık sınırının sonundadır. Yiyebileceği tek şey ise zehirli meyvelerdir.  Filmde yer alan tüm karakterler gerçek bir hayat hikayesinden alınmıştır.

Ailelerin en büyük hatası ise zenginlik, güç, para ve modern yaşam ile sevgiyi satın alabileceklerin ve bunu çocuklarına sevgi adı altında sunabilecekleridir. Çocukken hissedilen sevgi eksikliğinin travmaları, insan hayatı sonuna kadar devam etmektedir.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.

Yorumlar (1)

  1. Gerçekten çok güzel bir filmdi izlediğime değdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.