1. Ana Sayfa
  2. Macera
  3. Orman – Jungle (2017)

Orman – Jungle (2017)

Orman – Jungle (2017)
1
6.7
2017
Avustralya, Kolombiya, İngiltere
1 Saat 55 Dakika
Greg McLean

Jungle filmi gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlandığı için birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Bu film hem dram hem gerilim türündeki birçok film arasından sıyrılarak ilk sıralarda yerini almıştır. Film 2017 yılında vizyona girmiştir. Jungle yani orman filmi izleyenlerin oldukça beğendikleri bir filmdir. Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe, AlexRussell, Thomas Kretschmann, Yasmin Kassim, Jules Jackson, Jacek Koman yer almaktadır.

Filmin Konusu

Filmin konusu üç arkadaşın yaşamış olduğu bir maceranın üzerine kurulmuştur. Bu üç arkadaştan birisi seyyah Yossi’dir. Diğer arkadaş öğretmen Markus ve diğeri ise fotoğraf sanatçısı Kevin’dır. Bu üç arkadaşın ortak bir zevki Amazon ormanlarına karşı duydukları ilgidir. Sürekli olarak Amazon ormanlarına gidip oralarda keşif yapmak isteyen bu üç arkadaş sonunda bunu gerçekleştirmeye karar verir. Film 1980 yıllarını anlatmaktadır. Yossi 22 yaşında ve adrenalina oldukça meraklı bir gençtir. Bu üç arkadaş Amazon Ormanlarını keşfetmek için yola çıktıkları zaman kendilerine rehber olarak Kruprechter’ı seçerler. Bu üç arkadaş amazonun derinliklerinde ilerlerken başlarına ufak tefek bazı sorunlar gelir.Ufak tefek sorunların başlarına gelmesi üç arkadaşın bu yolculukta farklı kararlar verme isteklerini ortaya koyar. Bu kararları vermeye çalışırlarken fikir ayrılığına düşerler. İki arkadaş rehber eşliğinde farklı bir yol izlerken Yossi tek başına farklı bir yoldan ilerlemeye karar verir ve daha sonra yaşanan bazı olaylar bu üç arkadaşı birbirinden ayırır. Yossi’nin hayatta kalma mücadelesinin çok farklı bir seyir zevki ile yayınlandığı bu film izleyenlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Film Hakkında Yorumlar

Jungle filmini izleyenler filmden oldukça etkilenmişlerdir. Özellikle filmin gerçek bir hikayeden uyarlama olması birçok kişinin ilgisini daha da çok çekmektedir. Yaşam mücadelesi ve azmin vermiş olduğu muhteşem bir mesaj filmin derinliklerinde gizlidir. Dostluk ve arkadaşlık, güven duygusu bu filmde başrolde yer almaktadır. Tamamen bir azim ve ümit hikayesini gösteren filmde yaşamda kalmak için neler yapılabileceği de ayrıntılı bir şekilde gösterilmektedir. Filmin sonunda gösterilen gerçek haberler ise filme ayrı bir anlam katmaktadır. Gerçek bir hikayenin bu kadar güzel yansıtılmış olduğu bu film 2017 yılında izleyenlerin dikkatini çekmiştir.

Bir önceki yazımız olan Salgın - Contagion (2011) başlıklı makalemizde 2011, Contagion ve Contagion Movie hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap