1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Ölümcül Sular – Crawl (2019)

Ölümcül Sular – Crawl (2019)

Ölümcül Sular – Crawl (2019)
1
6.2
2019
ABD, Sırbistan, Kanada
1 Saat 27 Dakika
Alexandre Aja

Orijinal adı “Crawl” olan Ölümcül Sular, 2019 yapımı bir aksiyon, gerilim, korku filmidir. Timsahlardan kurtulmaya çalışan kişilerin mücadelesinin anlatıldığı yapım, katil hayvan konulu film önerisi arayan film severler için oldukça ideal. Film; başarılı ve etkileyici efektlerinin yanı sıra tanıdık konusu ile de izleyenlerin beğenisini toplamıştır. Uzun metrajlı filmin süresi yaklaşık olarak 86 dakikadır.

Ölümcül Sular Filminin Konusu

Film, şiddetli kasırga ile birlikte ortadan kaybolan babasını kurtarmaya çalışan Haley Keller’in yaşam savaşını konu alıyor. Florida’da meydana gelen şiddetli kasırga sonrası Beth ve Haley’in babası ortadan kaybolur. Evli, çocuklu ve sorumluluk sahibi Beth, babasından haber alıp almadığını sormak üzere kardeşi Haley’i arar. Haley iyi bir yüzücüdür. Telefon konuşması üzerine babasından haber almak için kasırga nedeni ile karantina altına alınmış bölgeye gizlice girer ve babasının yaşadığı eve gider. Sular altında kalmış evde babasını yaralı olarak görür.

Fakat, kasırga dışında onları bekleyen bir engel daha vardır. Haley ve babasının timsahlarla dolu bu yerde verdiği mücadele başarılı olacak mıdır?  Bu mücadele sırasında gizli kalmış tüm sırlar ve gerçekler de ortaya dökülecek. Bu sırada, girilmesi yasak olan bu bölgede kasırgadan ve timsahlardan etkilenen diğer insanlar da olacaktır. Filmin hitap ettiği yaş kitlesi +15’tir. Aksiyon ve heyecanı doruklarda yaşarken aynı zamanda hayatta kalma mücadelesi konulu bir film önerisi isteyenler için ölümcül sular iyi bir alternatif olacaktır.

Ölümcül Sular Filmi Ekibi

2019 yapımı ABD filminin yönetmen koltuğunda AlexandreAja oturuyor. Yapımcılığını Sam Raimi’nin üstlendiği filmin senaryosu  MichaelRasmussen ve ShawnRasmussen’e ait. Filmin oyuncu kadrosunda; Kaya Scodelario (Haley Keller), BarryPepper (Dave Keller), MorfyddClark, (Beth Keller), Colin McFarlane (Governor), RossAnderson (Wayne Taylor), AmiMetcalf (Lee), AnsonBoon (Stan), George Somner (Mary), AnnamariaSerda (Emma), SavannahSteyn (Lisa), Jovan aDragas (Susan) ve Jose Palma (Pete) yer alıyor. ParamountPictures tarafından yapılan filmin müzikleri, Max Aruj ve Steffen Thum imzalı. Filmde Haley’in gençliğini ise Tina Pribicevic canlandırıyor. Filmin kurgusu, Elliot Greenberg’ e ait olurken, filmin prodüksiyon dizaynı Alan Gilmore tarafından yapılmış. Ölümcül sular, korku, aksiyon ve gerilim film önerisi listelerinde üst sıralarda yerini alıyor.

Bir önceki yazımız olan Parazit - Parasite (2019) başlıklı makalemizde 2019, Bong Joon Ho ve Kang ho Song hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap