1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Non-Stop (2014)

Non-Stop (2014)

Non-Stop (2014)
2
6.9
2014
İngiltere, Fransa, ABD, Kanada
1 Saat 49 Dakika

Non-Stop filmi, aksiyon severler için oldukça iyi bir tercihtir. Yönetmen koltuğunda Jaume Collet-Serra yer almaktadır. Ayrıca aksiyon sinemasında yıldız isimlerden olan Liam Neeson filmin karakterine hayat vermiştir. Hava kuvvetlerinden emekli olmuş bir askeri canlandıran Neeson, oldukça iyi bir performans sergilemiştir. Uçaktaki yolcular içerisinde kimin suçlu kimin masum olduğu birbirine karımış durumdadır. Olayın havada geçmesi aksiyonu iyice tırmandırmıştır.

Non Stop Filminin İlgi Çeken Senaryosu

Film uçakta gerçekleşen bir dizi olayı konu edinir. Liam Neeson, hava kuvvetlerinden emekli olmuş olan asker Bill Marks karakterindedir. Uçakta iki yüz yolcu vardır ve tüm bu yolcuların kaderi Bill Marks’ın ellerindedir. Uçakta oldukça gizemli bir suçlu vardır ve polisi her yirmi dakikada bir uçakta olan bir kişiyi öldürmekle tehdit etmektedir. Hava polisi bu gizemli suçluyu yakalamak istemektedir ancak bunun için yardım almaları gerekir ve Bill Marks’ı çağırırlar. Bill Marks hiçbir şeyin göründüğü gibi olamayacağının bilincindedir. Uçaktaki herkes hem şüpheli hem de mağdur konumundadır. Herkesten potansiyel suçluymuş gibi şüphelenilmektedir. Bu içinden çıkılması zor durum Bill Marks’ı da hayli macera dolu olayların içinde bırakacaktır.

12.000 yükseklikte bir uçak içerisinde ortaya çıkan gizemli suçlu hesabına yüz elli milyon dolar yatırılmasını istemektedir. Eğer istediği para hesaba yatmazsa yolcuları öldüreceğini söyler. Ayrıca yolcuları öldürmek için de çok fazla süre beklemeyecektir. Bill, şüpheliyi bulmak için oldukça çaba harcar. Fakat suçlu olan kişi yapacağı şeyleri sadece Bill’e mesaj olarak iletmektedir. Yapılacak olan her şeyin yalnızca Bill’e iletiliyor olması Bill’i zor durumda bırakır. Öyle ki bu durum yolcuların paniklerinin artmasına yol açar ve şüpheli olarak tüm gözler Bill’e çevrilir. Yolcular artık Bill’den fazlasıyla şüphelenmektedirler. Bakalım Bill’in durumu nasıl sonlanacaktır? Uçakta yaşanan bu terörün sorumlusu gerçekte kimdir?

Bir önceki yazımız olan Kefernahum - Capharnaüm (2018) başlıklı makalemizde 2018, Capharnaüm ve Capharnaüm 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap