1. Ana Sayfa
  2. Suç
  3. Nefesini Tut – Don’t Breathe (2016)

Nefesini Tut – Don’t Breathe (2016)

Nefesini Tut – Don’t Breathe (2016)
3
7.1
2016
ABD, Macaristan
1 Saat 28 Dakika
Fede Alvarez

2016 ABD yapımı film, en iyi gerilim filmi olmaya aday bir yapım gibi gözüküyor. Korku ve gerilimin olduğu film 1 saat 28 dakika sürüyor. Don’t Bresthe filmi en çok sevilen ve izlenilen korku filmleri arasında yerini almıştır. Bu tarz filmleri izlerken karakterin başına gelecekleri bilmemiz filmi daha da sürükleyici yapar. Bu filmi izledikten sonra yatağınızda rahat uyuyamayacaksınız. Sizi içinize çekecek ve korku paniğine sizde tutulacaksınız.

Don’t Breathe Filminin Konusu

Kim daha iyi yaşam koşullarında olmayı istemez ki. Özellikle arkanızda duran size destekçi bir aileniz yoksa ayakta kalmanız oldukça zordur. İşte Rock’ da kendisi ve kız kardeşi için daha iyi şartlarda yaşayabilmek adına bu soygun işine girmiştir. İstismarcı annesinden kurtulup, kendileri için bir yaşam mücadelesine vermeye başlamıştır. Arkadaşları Money ve Alex ile birlikte, çok zengin fakat gözleri görmeyen bir adamın evini soymaya karar verirler. Adamın gözü görmediği için, parayı saklamış olduğunu düşündükleri odaya girmenin, tereyağından kıl çeker gibi olacağını düşünmüşlerdir. Ev bakımsız ve ıssız bir yerdedir.

Adam ordudan emeklidir ve tek yaşıyordur. Birkaç yıl önce adamın kızına araba çarpmıştır ve kız ölmüştür. Kızına araba çarpan kişinin ailesi adama sus payı para vermiştir. Bunları bilen gençler evi soymak için heyecanlanmışlardır. Rock, ilk başta evden çalacakları para çok yüklü olduğu için, korkmuştur ama arkadaşları onu ikna eder. Soygun için plan yapmaya başlarlar.

Düşünsenize kör bir adamın evini soymak ne kadar kolay olacaktır. İşte tam da böyle düşünmüşlerdir. Fakat işler umdukları gibi gitmeyecektir. Çünkü, soymayı düşündükleri ev sahibi kötü ve tehlikeli bir adamdır. Kör adam seri katildir ve bu evden çıkmazlarsa onlarda onun kurbanları arasına girecekler. İlk başta yolunda gibi gören planları bozulan gençlerin, suç işleyeceklerini düşündükleri şey, ölüm korkusuna yerini bırakmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kuralsız - Insurgent (2015) başlıklı makalemizde 2015, Ansel Elgort ve Robert Schwentke hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap