1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Müslüm (2018)

Müslüm (2018)

Müslüm (2018)
10
7.7
2018
Türkiye
2 Saat 16 Dakika
Ketche Can Ulkay

Türk tarihinde milyonları peşinden sürükleyen ve çok özel hayran kitlesine sahip Müslüm Gürses‘in hayatını konu alan biyografik, dram ve müzik türünün dışında bir çok konuyu ele alan Müslüm filmi 2018 yılında seyircileriyle beyaz perdede tanışmıştır. Yönetmenliğini Ketche ve Can Ulkay’ın üstendiği Müslüm filmi yaptığı gişe ve IMDb puanıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başarmış Türk filmleri arasında yer almaktadır. Müslüm Gürses gerçek adı Müslüm Akbaş 7 Mayıs 1953 tarihinde Urfa’nın Halfeti ilçesinde doğmuş, 2013 yılında hayata veda edip aramızdan ayrılmıştır. Müslüm Gürses tüm hayatını müziğe ve hayranlarına adamış, Türk müziğinin en önemli isimlerinden biridir.

Müslüm filminde efsane ses sanatçısının hayatındaki ve kariyerindeki iniş çıkışları ele alarak çocukluğundan, ölümüne kadar yaşantısı anlatan film, Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur Hanıma odaklanıyor. Müslüm filmde her fırsatta eşi Nur’u çok sevdiğini dile getirmektedir. Müslüm karakterine Timuçin Esen hayat verirken, Nur karakterini Zerrin Tekindor ve Müslüm Gürsesin babası rolünü ise Turgut Tunç Alp hayat vermektedir.

Geçen yıl gerçekleşen Oscar yarışında aday adayı olan Ayla filminin yönetmeni Can Ulkay ve Romantik Komedi’nin yönetmeni olan Ketche (Hakan Kıvanç) 8 yıl aradan sonra Müslüm filmi ile tekrardan yönetmen koltuğuna oturmaktadır. Senaryosu Günday ve Gürhan Özçiftçi ait olan Müslüm filmi izleyicilerinden güzel olumlu tepkiler almış ve Türk tarihinin bilindik filmleri arasından yerini kısa bir sürede almıştır. Filmi seyretmenizi tavsiye eder ve iyi seyirler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Para Avcısı - The Wolf Of Wall Street (2013) başlıklı makalemizde 2013, Jonah Hill ve Leonardo DiCaprio hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap