1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Mumya – The Mummy (2017)

Mumya – The Mummy (2017)

Mumya – The Mummy (2017)
1
5.4
2017
ABD, Çin, Japonya
1 Saat 5 Dakika
Alex Kurtzman

Ahmanet, çok eski zamanlarda Mısır’da yaşayan ve kraliçe olacak bir kadındır. Ancak Ahmanet, yapmış olduğu yanlış bir tercih nedeni ile hakkı olan tahtı alamaz. Daha sonra mumyalanır ve toprağın altına gömülür. Ahmanet, kraliçe olmak üzereyken yaptığı hataların bedelini çok ağır ödemiştir. Hatalı tercihi ona çok kötü geri dönmüştür. Toprağın altında öfkesi oldukça artmıştır. Ruhu her geçen gün öfke, kin ve nefret ile dolmaya devam eden Ahmanet, 2000 yıl kadar önce gömüldüğü yerde unutulup gitmiştir. Ancak daha fazla orada gömülü kalmasına gerek olmayacaktır. Çünkü bir insan tarafından yanlışlıkla bulunan mezarı açılacaktır. Bundan sonra ise Ahmanet, kinini ve lanetini her yere yayacak.

Ahmanet’in Mezarının Açılışı

Ahmanet’in mezarı, iki bin yıl kadar önce mühürlenmiştir. Bu mezar, ıssız ve unutulmuş bir çölde çok uzun süreden beri kimse tarafından bilinmeden yatar. Nick Morton isimli bir adam ve bazı kişiler askeri bir operasyon nedeni ile bölgeye gelir. Bölgeye gelen bu adamlar hiç istemeyecekleri bir şeyi yanlışlıkla yaparlar. Ancak ne yaptıklarına dair hiçbir fikirleri de yoktur. Nick Morton, Ahmanet’in antik mezarını tesadüf eseri bulur ve ortaya çıkarır. Ancak bununla kalmaz ve mezarın açılmasına neden olur. Nick Morton, yaptığı şeyin belki de insanlığın sonunu getireceğinden tamamen habersizdir. Ancak ne kadar kötü bir şeye sebep olduğunu çok kısa sürede anlayacaktır.

Mumyanın Büyük Laneti

Nick Morton, Ahmanet’in antik mezarını farkında olmadan açınca iki bin yıldır yer altında gömülü olan kadının ruhu serbest kalır. Ahmanet, büyük bir öfke ve kin ile ortaya çıkar. Mezarın açılması ile ortaya çıkan büyük lanet, en kısa sürede durdurulmaz ise sebep olacağı tek şey yıkımdır. Mezardan çıkan prenses, hak ettiği yeri almaya fazlasıyla kararlıdır. Bunun için de karşısına çıkan her canlıyı öldürmekten ve her şeyi yok etmekten hiç çekinmez. Öfkeli ve kindar prensesi durdurmak için ise Nick Morton ve kendisi ile aynı ekipte bulunan Jenny isimli bir kadın birlikte mücadele etmeye karar verir.

Bir önceki yazımız olan Pi'nin Yaşamı - Life of Pi (2012) başlıklı makalemizde 2012, Adil Hussain ve Ang Lee hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap