1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Ölümcül Makineler – Mortal Engines (2018)

Ölümcül Makineler – Mortal Engines (2018)

Ölümcül Makineler – Mortal Engines (2018)
6
6.1
2018
ABD, Yeni Zelanda, Japonya
2 Saat 8 Dakika

Merhaba sinema severler. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in yapımcılarının üstlendiği Ölümcül Makineler beyaz perde yerini aldı. Başrolü Hera Hilmar ve Robert Sheehan’nin paylaştığı bu film, fantastik ve bilim kurgu olarak karşımıza çıkıyor.
Ölümcül Makinelerin konusu dünyanın büyük bir savaştan çıkıp, yeni bir çağın başlangıcını anlatıyor. Dünya kaynaklarını tüketmiş ve kentler dev makinelerin üzerine konuşlanmıştır. Böylece kaynak aramak ve küçük kaynak kentlerini yağmalamak kolaylaşmıştır. Büyük balık küçük balığı yutar prensibi tabiri caizse. Londra kentine sızan Hester, annesinin katili Valentine’den intikam almak istemektedir.

Suikasti gerçekleştirirken Tom engel olur ve kaçmak zorunda kalır. Bilmemesi gereken bir sırrı öğrenen Tom, Valentine tarafından gemiden atılır. Hester ve Tom ortak amaç doğrultusunda müttefik olma yolunda ilerler. Valentine gizlice yıkım gücü yüksek bir cihaz yapmaktadır ve diğer kentleri alma çabasındadır. Tom ve Hester bu planı öğrenip durdurmaya çalışırlar. Bakalım kimin planı işleyecek herkese iyi seyirler.
Yazar Görüşü: Benim gibi fantastik, bilim kurgu sevenlerdenseniz bu filmi tavsiye ederim sürükleyici bir film olmuş. Biraz Mad Max’i hatırladım filmi izlerken.

Bir önceki yazımız olan Hayvanlar Şehri - Zootropolis (2016) başlıklı makalemizde 2016, Byron Howard ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap