1. Ana Sayfa
  2. Ajan - Casus
  3. Mission: Impossible – Yansımalar (2018)

Mission: Impossible – Yansımalar (2018)

Mission: Impossible – Yansımalar (2018)
3
7.7
2018
ABD, Çin, Fransa, Norveç, İngiltere
2 Saat 27 Dakika

Merhaba sinema severler Görevimiz Tehlike filminin devam filmi sinemalarda yerini aldı. Imf ajanı Ethan Hunt Havariler adıyla bilinen bir terörist grubunun radikal girişimler yapacağı bilgisini alır ve onları durdurmak için işe koyulur. Ethan ve ekibi Berlin’de plütonyum takası gerçekleştirirken havariler baskın yapar ve plütonyumu çalarlar. Bunun üzerine Ethan çuvalladığı için CIA işin içine karışır ve Ethan ve ekibiyle çalışması için ajan Walker’ı görevlendirir.(Ajan Walker rolünde Henry Cavill’i izleyeceğiz.) Havarilerin başı olan Solomon Lane, tutsak olduğu için havariler onu kurtarmaya çalışmaktadır.

Plütonyum karşılığında Solomon Lane’in serbest bırakılması için Paris’te bir takas yapılacağını öğrenen Hunt, buluşmayı sağlayan aracıyla anlaşma yapmak için Paris’e gider. Buluşma sırasında eski dostu olan MI6 ajanı Ilsa ile karşılaşır. Ilsa ona bu görevde çok yardım edecektir. Bakalım Ethan Hunt ve dostları terörist grubunu ve bombaları etkisiz hale getirebilecek, yine Amerika ve İngiltere dünyayı kurtarabilecek mi(!)? Filmde aksiyon sahneleri bol ancak eski Görevimiz Tehlike filmlerinin sürükleyiciliğini hissedemedim. Ilsa’nın Hunt’a söylediği kelime çok komiğime gitti “Sen helikopter kullanabiliyor musun?” Ethan Hunt o yeri geldiğinde uzay mekiği bile kullanabilir! :)  Herkese iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap