1. Ana Sayfa
  2. Spor

Milyonluk Bebek – Million Dollar Baby (2004)

Milyonluk Bebek – Million Dollar Baby (2004)
8.1
2004
ABD
2 Saat 12 Dakika
Clint Eastwood

Milyonluk bebek filmi, mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alır. Tam olarak 7 dalda Oscar’a aday olarak gösterilmiştir. Oyuncuların performansı çok fazla beğeni toplamıştır. Ayrıca bir hikâyeden esinlenerek beyaz perdeye taşındığı için, çok etkileyici anlatımın kullandığı filmlerden biridir. Klişe hikayelerden uzak olan Milyonluk Bebek filmi, tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasında yer alır.

Milyonluk Bebek Filminin Konusu

Milyonluk bebek filminde hayatını ringlerde en iyi dövüşçüleri yetiştirme konusunda uzman olan, Frnakie Dunn’ un hayatı ele alınır. Frnakie her zaman yetiştirdiği boksörlere öğütler verir ve hayatın temel kuralını aşılamak ister. Her ne olursa olsun kendini koru felsefesini, öğrencilerine işler. Kızından belirli sebeplerle kopmak zorunda kalmıştır ve bu onun farklı bir boyuta geçmesine sebep olmuştur. Hiç bir insanla tam olarak yakınlaşmayı tercih etmez.

Frankie’ nin salonunda yetişen eski boksör bir arkadaşı vardır. Scrap onun asıl tavrını ve kalbini çok iyi bilir. Hırçın mizacı ardında, aslında çok iyi bir kalbi vardır. Bir gün spor salonundan içeriye, Maggie Fitzgerald girer ve boks öğrenmek için geldiğini söyler. Asıl olaylar zinciri, bundan sonra başlar.

Milyonluk Bebek Filminin Oyuncuları

Milyonluk Bebek filminin yönetmenliğini, Clint Eastwood yapmıştır. Akademi ödüllerine layık görülmüştür. 2004 yapımı bir Amerikan filmidir. Filmin başrollerinde Clint Eastwood, Hillary Swank, Morgan Freeman yer almıştır. 2005 yılında birçok ödüle layık görülmüştür.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.