1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Midway (2019)

Midway (2019)

Midway (2019)
2
6.7
2019
ABD, Kanada
2 Saat 18 Dakika
Roland Emmerich

Savaş ve aksiyon içerikli film sevenler için 2 saat boyunca soluksuzca izleyebilecekleri ve her sahnesinden heyecanı yaşayacakları bir film olan Midway Kasım 2019’da vizyona girdi. Senaristliğini Wes Tooke’un yaptığı Amerikan yapımı filmde 2.Dünya Savaşı içerisinde bir dönüm noktası olarak gözüken Midway Savaşı ile ilgili tarihsel esintilere yer veriyor.

Midway Filmi Konusu

Savaş Amerika ile Japonya İmparatorluğu arasında yapılan ve savaşın gidişatına etki eden kahraman askerlerin hikâyelerini anlatmaktadır. Öyle ki 2.Dünya savaşının pasifik cephesinde bulunan komutanlar ve askerlerin gönülden verdikleri mücadeleyi gözler önüne seriyor.

Başrollerini Patrick Wilson ve Ed Skreinin paylaştığı Luke Evans ve Woody Harrelsonunda tamamladığı film bu aralar yine sinema eleştirmenleri ve sinemaseverler tarafından beğeni ile izlenilmektedir. Filmin çekimlerinde bol miktarda savaş içerikli sahneler olduğu için görsel olarak ve işitsel olarak birçok malzeme kullanılmıştır. Milliyetçilik duygularının ve vatanseverliğin konu edildiği filmde insanlık anlamında yaşanılan trajedilere yer veriliyor.

Pearl Harbor’dan sonra bu filmi seyredenleri o dönem yaşanan tarihin gerçekleri ile yüz yüze bırakıyorlar. Filmin hikâyesi oluşturulurken Japon İmparatorluğunun Deniz Kuvvetleri ile Amerikan askerlerinin Midway muhaberesinde karşılıklı savaşan ve bu uğurda birçok arkadaşını kaybeden askerlerin anlatımları kullanılmıştır.

Çok yüksek bütçeli bir prodüksiyonla çekilen filmdir. Savaş sahnelerinin gerçekliğiyle çok abartı olmayan ve başından sonuna kadar izlenirken keyif alınacak bir film olma özelliği ile izlenilmesi tavsiye edilen filmler arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Tenet (2020) başlıklı makalemizde 2020, Christopher Nolan ve Elizabeth Debicki hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap