1. Ana Sayfa
  2. Gizem
  3. Mezarına Tüküreceğim – I Spit on Your Grave (2010)

Mezarına Tüküreceğim – I Spit on Your Grave (2010)

Mezarına Tüküreceğim – I Spit on Your Grave (2010)
3
6.3
Gizem Korku
2010
ABD
1 Saat 48 Dakika
Steven R. Monroe

Bu filmin orijinali 1978 yapımıdır. 2010 yılında ise film yeni versiyonu ile yeniden izleyicileri ile buluşmuştur. Film tam bir gerilim filmidir. En vahşi 10 film arasında Mezarına Tüküreceğim filmi de yerini almıştır. Filmin yönetmeni Meir Zarchi’dir. Filmin hikayesini de yine yönetmen koltuğunda oturan Meir Zarchi yazmıştır. Hem Senarist hem yönetmen koltuğunda oturan Meir Zarchi yapımcı olarak da filmde yerini Joseph Zbeda ile beraber almıştır. Filmin oyuncuları KamilaKeatin, EronTabor, Richard Pace ‘dir. Filmin Görüntü yönetmeni NouriHaviv sanat yönetmeni ise Meir Zarchi ve SpiroCarras’tır.

UYARI: Bizce bu film +18 yaş ve üzeri içindir.

Filmin Hikayesi

Mezarına Tüküreceğim filminin hikayesine gelecek olursak Jennifer genç bir yazardır. Bu genç yazar yeni kitabını hazırlamak için kafasını dinleyeceği bir yer arayışına girmiştir. Bu araştırma sonucunda ise Nehir kenarında bulunan bir kasabada bir evde kalmaya karar vermiştir. Genç yazar kasabada bulunan 4 serseri ve şeflerinin tecavüzüne maruz kalır. Bu vahşi hareketi yapan 4 kişi genç kızın konuşmaması için onu öldürmeye karar verirler. Genç kız onların elinden kurtulabilmek için kendisini nehre atar. 4 serseri ve şefleri haftalarca genç kızı Nehri etrafında ararlar. Fakat cesedini bir türlü bulamazlar ve cesedi aramaktan vazgeçerler. Fakat Jennifer ölmemiştir ve geri gelmiştir.Ve artık intikam alacaktır. 1978 versiyonunda genç kıza işkence eden adamlar arasında polis şefi yoktur. Fakat 2010 versiyonunda ise Jennifer işkencecileri öldürme yöntemi oldukça vahşidir.

Film Yorumları

Mezarına Tüküreceğim filmi ile ilgili pek çok izleyici farklı yorumlar da bulunmaktadır. Filmin içerisinde bulunan bazı sahnelerin oldukça ağır olduğundan bahsedenler belli yaş grubunun bu filmi izlemesi gerektiği kanısındadır.Film oldukça serttir diyen izleyici kitlesi oldukça fazladır. Filmin başrolünde bulunan Jennifer’ın İntikam hikayesi herkesin içini rahatlatsa da  bazı sahnelerin ağır oluşu şeklinde izleyicilerden farklı yorumlar almıştır . Şiddet sahnesi bol olan bu filmi izlemeden önce bu yorumlara dikkat kesilmek oldukça önemlidir. Film ile ilgili her izleyicinin farklı yorumları bulunmaktadır. Filmin iki seriyi de izleyenlerin birinci seride mağduriyetin ikinci seride ise İntikam duygusunun oldukça yoğun olduğundan bahsetmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Black Mirror: Bandersnatch (2018) başlıklı makalemizde 2018, Alice Lowe ve Bandersnatch hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap