1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Mayın – Mine (2016)

Mayın – Mine (2016)

Mayın – Mine (2016)
1
5.9
2016
ABD, İspanya, İtalya
1 Saat 46 Dakika

Aksiyon ve gerilim dolu macera filmlerini sevenler için kaliteli bir seçenek olan Mayın filmi oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. ABD, İspanya ve İtalya ortak yapımı olan filmin konusu Kuzey Afrika’da geçiyor. Başkarakter Amerikan ordusunda çalışan bir keskin nişancı ve çok zor bir görevle karşı karşıyadır. Armie Hammer’ın oynadığı keskin nişancı Mike Stevens birliği ile birlikte bir suikast görevine katılır. Ancak bu görevde başarılı olamazlar. Olay yerinden kaçarken görev arkadaşları ile birlikte çölün ortasında kala kalır. Nerede olduklarını belirleyemeyen askerlerin çok daha ciddi bir sorunu vardır, çünkü bulundukları bölge mayınlarla doludur.

33 Milyon Mayının Ortasında

Bütün arkadaşlarını kaybeden keskin nişancı Mike, çok büyük bir şok yaşar. Daha şoku atlatamadan bir mayının hemen üstünde olduğunu fark eder. Adım attığı anda hayatını kaybedeceği için yardım ister. Ama çölün ortasında hiç kıpırdamadan durmak hiç de kolay değildir. Acil yardım istemesine rağmen, bu yardımın ancak 52 saat sonra geleceğini öğrenmesi ile birlikte çok büyük bir yaşam mücadelesi vermeye başlar. Hareket etmeden, yemeden ve içmeden geçirmesi gereken dört günden fazla bir zaman vardır. Ayrıca bu zaman içerisinde Kuzey Afrikalı karşı tarafın askerleri de ciddi bir sorun olacaktır. Çölün ortasında yapayalnız değildir. Hem diğerleri, hem kendisi hem de doğayla mücadele etmesi gerekir. Çünkü açlık ve susuzluk da hayati bir sorun haline gelmiştir.

Çölde Hayat Mücadelesi

52 saatlik bekleme ve hayatta kalma mücadelesi Mike’a kendi yaşamını sorgulaması için de önemli bir fırsat verir. Zamanla açlık ve susuzluğun etkisiyle hayal görmeye başlayan Mike, geçmişi, arkadaşları ve sevgilisi ile ilgili de halüsinasyonlar görmeye başlar. Çok başarılı bir oyunculuk sergileyen Armie Hammer’la birlikte Mike’ın hem fizyolojik hem de psikolojik olarak verdiği mücadeleyi izlerken etkileneceğiniz kesin. Özgürlük, kararlılık ve sağlamlık kavramlarının sorgulandığı ve bir kişinin hem kendisi hem de doğayla olan mücadelesinin tempolu bir şekilde anlatıldığı heyecan ve gerilim dolu bir film izlemek isteyenlere Mayın filmi tavsiye edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Gerald's Game (2017) başlıklı makalemizde 2017, Bruce Greenwood ve Carla Gugino hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap