1. Ana Sayfa
  2. Macera
  3. Malefiz: Kötülüğün Gücü (2019)

Malefiz: Kötülüğün Gücü (2019)

Malefiz: Kötülüğün Gücü (2019)
3
6.6
2019
ABD, İngiltere, Kanada
1 Saat 59 Dakika
Joachim Ronning

Bir devam filmi olan Malefiz Kötülüğün Gücü bu senenin merakla beklenen filmleri arasında. Sinemada fantastik ve mistik, masalsı anlatıları sevenler için güzel bir film önerisi olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik film masal gibi olmasına rağmen her yaştan izleyiciye hitap edebiliyor. Kadrosu ile de dikkat çeken bu film bilindiği gibi insanlar ve periler arasındaki ilişki üzerinde bazı kavramları sorgulatıyor.

Malefiz ve Aurora

Peri Malefiz ilk filmi izleyenlerin hatırlayacağı gibi Uyuyan Güzel’i uyutan peridir. Aslında kötü olması beklenen Malefiz büyük bir değişim geçiriyor. Perilerle arkadaşlık içerisinde büyüyen prenses Aurora ilk defa aşık olduğunda onun en yakın dostu Malefiz oluyor. Asıl kötülük ondan değil filmin bir diğer kahramanı olan prensin annesinden geliyor. Bu açıdan Malefiz: Kötülüğün Gücü şaşırtıcı bir film önerisi olup, siz de severek izleyebilirsiniz.

Asıl Kötülük Nedir?

Filmin en güzel tarafı gerçekten kötü olarak bilinenlerin arka planındaki buna yol açan nedenlerin sorgulanması oluyor. Malefiz aslında baştan beri intikam, öfke ve kalp kırıklığı arasında gidip geliyor. Hikayenin her zaman ana karakteri olan Aurora ise onunla birlikte farklı duyguları tadıyor. Gerçekten kötü görünen karakterlerden ziyade, filmdeki bütün kötülükler aslında iyi olarak bilinenlerden geliyor. Malefiz insanların gerisinde onları böyle davranışlara iten şeyleri sorgulatma amacı taşıyan bir film önerisi olarak karşımıza çıkıyor.

Gerçek Akın Büyüsü

Belki de masallarda kalmış olsa da filmdeki gerçek aşk vurgusu da önemli. Aşkın bütün sorunları çözüp çözmeyeceği ve ne kadar etkili olduğu sorusu da filmde vurgulanıyor. Tabi ki bir masal anlatışı olduğu için filmde aşk kazanıyor. Ama Malefiz: Kötülüğün Gücü filminin basit bir aşk filmi olarak da değerlendiremeyiz.

Periler ve İnsanlar 

Periler ve insanlar her zaman düşman olarak verilse de filmde bu sorunlar aşılıyor. Malefiz ve Aurora ilişkisi üzerinden bütün düşmanlıkların alt edilebileceği gösteriliyor. Kısacası bu film dostluk, aşk, kötülük ve iyilik üzerine sorgulatıcı bir fantastik masal. Sinemada gerçekçi ve daha üzücü filmler izlemektense böyle anlatıları tercih eden ve masal gibi bir film izlemek isteyenler için ideal. Üstelik insanların içinden çıkan canavarlar ve canavar gibi görünen iyiler arasındaki ilişkiyi sorgulaması da cabası.

Bir önceki yazımız olan Siyah ve Mavi - Black And Blue (2019) başlıklı makalemizde 2019, Black And Blue ve Black And Blue Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap