1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Mad Max: Fury Road (2015)

Mad Max: Fury Road (2015)

Mad Max: Fury Road (2015)
2
8.1
2015
Avustralya, Güney Afrika, ABD
2 Saat
George Miller

Yaşanan bir nükleer savaş sonrası dünya kötü bir duruma gelir. Dünya genelinde çöller oldukça yaygın bir hale gelir ve büyük bir su sıkıntısı çekilmeye başlar. Bu felaket ile medeniyet çöker ve hayatta kalma mücadeleleri yaşanır. Max ise karısını ve çocuğunu kaybetmiş bir adamdır. Yaşadığı acı ile bu dünyada ayakta kalmaya çalışan güçlü birisidir. Dünya bu haldeyken su, benzin gibi önemli kaynakları elinde tutan ve paylaşmayanlar da vardır. Savaş çocukları adı verilen grubun hükümdarı bu kaynaklara sahiptir. Ölümsüz Joe denilen hükümdar acımasız ve korkutucu biridir. Max bir gün bu savaş çocukları tarafından yakalanır ve Joe tarafından esir alınır.

Max’in Esareti

Ölümsüz Hükümdar Joe, Max’i kendi kan torbası olarak kullanır. Esir düşen Max nasıl kaçacağını düşünse dahi bir yol bulamaz ve bir süre esir tutulur. Ölümsüz Joe ise aynı zamanda birçok eşe sahiptir. Eşlerini üremek için kullanır. Eşlerinden İmparatoriçe Furiosa, benzin almak için göreve çıkar. Ancak Joe, Furiosa’nın normal rotasından çıktığını fark eder. Bunu neden yaptığını ise kolayca anlar. Furiosa, hükümdarın eşlerini kaçırmıştır. Bunu öğrenince sinirlenen Joe, savaş çocuklarını da alarak Furiosa’nın peşine düşer. Max ise araçlardan birinin önüne kan torbası olması için bağlanır ve onlarla birlikte gider.

Max’in Savaş Çocuklarından Kaçışı

Hükümdar Joe ve savaş çocukları, Furiosa’yı yakalamak için çölde mücadeleye girişirler. Onlara yaklaştıkları zaman bir kum fırtınası meydana gelir ve bu kargaşa sırasında Max, bağlı olduğu zincirlerden kurtulmayı başarır. Kaçmak ve Joe’yu atlatmak için Furiosa ve yanında bulunan kadınları esir alır. Ancak daha sonra onlar da masum olduğu için aralarında bir dostluk bağı oluşur. Birlikte Furiosa’nın topraklarına giderler ama umdukları gibi yeşil alanlar ve kaynaklar yoktur. Max’in bu durumdan sonra yapacak tek bir şeyi kalır. O da Hükümdar Joe ve savaş çocukları  ile savaşarak sahip olduğu bütün kaynakları ele geçirmek. Aksiyonun zirvede olduğu filmde Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult gibi ünlü isimler yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) başlıklı makalemizde 2020, Adil El Arbi ve Bad Boys hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap