1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Logan (2017)

Logan (2017)

Logan (2017)
2
8.1
2017
ABD
2 Saat 17 Dakika
James Mangold

Seri niteliğinde olan Wolverin filminin devamı olan Logan, Hugh Jackman için önemli yapımlardan biridir. Wolverin karakterine hayat veren Hugh Jackman filmin başrolünde yer alıyor ve bu filmde de olaylar diğer filmlerde olduğu gibi yüksek bir macera içeriyor. Logan eski hayatından tamamen sıyrılmış ve Profesör X ile birlikte şehre uzak bir yerde yaşamaktadırlar. Profesöre olan bağlılığı Logan için oldukça önemlidir.

Geçmiş Logan’ı Bırakmıyor

Profesör X, artık çok yaşlanmıştır ve güçlerini de unutmaya başlamıştır. Unutkanlığının da verdiği etkiler nedeni ile tamamen bambaşka bir insan haline gelen Profesöre bakma görevini ise Logan üstlenmiştir. Geçmişte çok hareketli ve güçlü bir Mutant olan Logan da çok yaşlanmıştır. Ancak yine de insanların korktuğu bir Mutant olarak yaşantısına devam etmektedir. Profesör X ile Meksika sınırına yakın olan bir yerde yaşayan Logan geçimini de taksi şoförlüğü yaparak sağlamaya çalışır. Hayatı daha sakin gibi görünse de olaylar tamamen onun da kontrolünden çıkmaya başlayacaktır.

Yeni Bir Mutant Ortaya Çıkıyor

Logan hem kendini hem de profesörü dış dünyadan tamamen saklamaya çalışsa da günün birinde işler yeniden karışmaya başlayacaktır. Hiç beklemediği bir anda ortaya çıkan küçük bir kız Logan’ın hayatını karıştırmaya yetecektir. Küçük kıs kendisi gibi mutanttır ve oldukça da tehlikeli bir çocuktur. Ancak peşinde çok fazla karanlık güç vardır. Logan ise istememesine rağmen bu küçük kızı korumaya almak zorundadır. Bir zaman sonra küçük kızın aslında kendisinin bir klonu olduğunu anlayan Logan gerekirse canı pahasına da olsa bu çocuğu hayatta tutmaya çalışacaktır. Çocuk aslında Logan’ın sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir ve en az onun kadar güçlü olan bir mutanttır. Bu film aynı zamanda Hugh Jackman için Wolverin karakterinde son oynadığı bir filmdir.

Bir önceki yazımız olan Godzilla: Canavarlar Kralı - Godzilla: King of the Monsters (2019) başlıklı makalemizde 2019, Canavarlar Kralı ve Canavarlar Kralı Godzilla hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap