1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Ateşten Kalbe Akıldan Dumana – Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

Ateşten Kalbe Akıldan Dumana – Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

Ateşten Kalbe Akıldan Dumana – Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)
4
8.2
1998
İngiltere
1 Saat 47 Dakika
Guy Ritchie

1998 yapımı olan ve Londra’da yaşayan dört kafadarın hikayesini konu alan bu film, ayrıca Jason Statham’ın kariyerindeki ilk film olarak yerini almıştır. Dört arkadaş kanunsuz yollardan elde ettikleri paraları kumarda çoğaltmak için Eddy’e verir. Eddy iyi bir kumarbaz olarak nam salan Harry’e karşı oynayacaktır. Harry hile yaparak Eddy’i alt eder ve 500.000 dolar borçlandırır.

Para ortak olduğu için bu borç dört kafadarlarımızın borcudur. Parayı ödemek için bir haftası olan kahramanlarımız her türlü yola başvururlar. Komşularının bir uyuşturucu tacirini soyacağını öğrendiklerinden sonra komşularını soymak için plan yapmaya başlarlar. Soyguncuyu soyacak bu arkadaşların yaptığı plan bakalım nasıl işleyecek izleyip görelim.
Yazar görüşü: Film ilk 20 dk sıkıcı gibi görünse de sonralardan açılıyor komedi ve suç filmi olan bu filmin sonu sürpriz sonlu bitiyor. İzlemenizi tavsiye ederim. Herkese iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir