1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Adalet Peşinde – Law Abiding Citizen (2009)

Adalet Peşinde – Law Abiding Citizen (2009)

Adalet Peşinde – Law Abiding Citizen (2009)
3
7.4
2009
ABD
1 Saat 49 Dakika
F. Gary Gray

Shelton, karısı ve kızıyla mutlu bir yaşam sürmektedir. Bir gün evine gelen hırsızlar tarafından kızı ve karısı öldürülmüştür. Hayatındaki en önemli iki kişiyi kaybeden Shelton’un artık tek bir amacı vardır. Ailesinin katillerini bulmak ve adaleti sağlamaktır. Suçlular yakalanınca adalete güvene ve suçluların gereken cezayı alacağını düşünen Shelton’un yanıldığı bir şey vardır. Davanın başına gelen Nick Rice, suçlularla anlaşma yapan bir savcıdır. Davayı kaybedeceğini düşünen savcı suçlulardan birisiyle anlaşır. Bu şekilde birisi ölüm cezasına diğeri ise hapis cezasına çarptırılır. Shelton ne kadar itiraz etse de kararı kabullenmek zorunda kalır.

Davadan 10 yıl geçtikten sonra ortağı aleyhine ifade veren kişi ölü olarak bulunmuştur. Shelton adamı kendisinin öldürdüğünü söyler ve savcı Nick’e teslim olur. Shelton, adalet sisteminin düzeltilmesini yoksa ailesinin ölümünden sorumlu olan herkesi tek tek öldüreceği söylemektedir. Shelton, Savcı Nick ile pazarlık yaparak bir itiraf vermek ister ama Nick istediğini vermez. Anlaşma yapmayan Nick olacakların sonucuna katlanmak zorundadır. Shelton, ailesinin ölümünden sorumlu olan herkesi sırasıyla öldürmeye başlar. Cinayetler şehirde büyük bir karışıklığa sebep olur. Bakalım Savcı Nick cinayetleri durdurabilecek mi? Shelton hapisten kurtulabilecek mi?
Gerilim, heyecan, polisiye içeren ve adalet isteyenlerin seveceği ‘Adalet Peşinde’ ölmeden önce izlemek isteyeceğiniz türde bir filmdir. Şimdiden herkese iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap