1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu
  3. Kuş Kafesi – Bird Box (2018)

Kuş Kafesi – Bird Box (2018)

Kuş Kafesi – Bird Box (2018)
11
6.6
2018
ABD
2 Saat 4 Dakika
Susanne Bier

Filmde insanları çılgına çeviren bir kötülükten bahsediliyor. Dünyayı kasıp kavuran bu kötülüğe karşı durmak imkânsız hale gelmiştir ve insanlar tam olarak ne yapacaklarını bilemezler. Son derece tehlikeli olan bu kötülük virüs gibi hızlı bir şekilde yayılır ve insanları tamamen etkisi altına almaya başlar. Ancak en kötüsü de ona bakan insanlar hayatlarındaki en büyük korkuları ile yüzleşme imkânı bularak intihar etmeye başlar. Gizemli ve karanlık güç karşısında binlerce insan ölür ve daha birçokları da ölecektir.

Nehirde Başlayan Macera

Film nehirde bir kadının iki küçük çocuk ile birlikte seyahat etmesi ile başlar. Üçünün de gözleri bağlıdır ve yolculuklarını gözlerini açmadan devam ettirmek zorundadırlar. En yakınındaki insanların ölümüne şahit olan bu kadın kötülük karşısında çocukları ile ayakta kalmaya çalışır. Zorlu nehir yolculuğunda tek bir hata bile ölmelerine neden olacaktır. Malorie yolculuk boyunca gözleri bağlı bir şekilde çocukları güvenli bir yere ulaştırmaya çalışırken arkasındaki o gizemli karanlıkta adım adım takip eder. Bu gizemli karanlıktan etkilenmeyen varlıklar ise akıl sağlığı bozuk olanlar ile kuşlardır. Akıl sağlığı bozuk olan insanlar normal olanları gözlerini açıp o varlığa bakmaya ikna etmeye çalışırken kuşlar da o varlığın yaklaştığını haber vermeye çalışır. Son derece sürükleyici olan filmde yaşananlar büyük bir gizemin parçalarını barındırıyor. Kadın tüm nehir yolculuğu boyunca güvenli yere ulaşabilecek midir?

Bir önceki yazımız olan Kadavra - The Possession of Hannah Grace (2018) başlıklı makalemizde 2018, Diederik Van Rooijen ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap