1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Kral Olacak Çocuk – The Kid Who Would Be King (2019)

Kral Olacak Çocuk – The Kid Who Would Be King (2019)

Kral Olacak Çocuk – The Kid Who Would Be King (2019)
3
6
2019
ABD, İngiltere
2 Saat
Joe Cornish

14 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan film, Güney Kore’de ise 16 Ocak 2019 tarihinde yayınlanmış olan 2019 yılı yapımıdır. Yönetmenliğini Joe Cornish, aynı zamanda filmin senaryosunun da yazarıdır. Beyaz perdede yabancı filmler kategorisinde bulunan ve fantastik türde bir film olan Kral Olacak Çocuk, Türkçe dublaj ve Türkçe altyazı seçeneklerine sahiptir. Ailece izleyebileceğiniz nadir filmler arasında yer almaktadır.

Alex’in Maceraları Bulduğu Kılıç İle Başlar

Alex, 12 yaşında bir çocuktur. İngiltere’de yaşamaktadır. Birçok arkadaşı olmasına rağmen, okuldaki en havalı çocuklar arasında olmaya çok çok uzakta bir yerdedir. Ayrıca bir de her gün okuldaki kabadayı çocuklar ile de baş etmek zorundadır. Bir gün yapmış olduğu ufacık bir keşif sayesinde, bu günlük sorunlarının gözünde bir dev kadar büyük olduğunu fark eder ve aslında bu sorunlarının hiç bir öneminin olmadığını anlar. Alex tamamen tesadüf bir şekilde şans eseri bir kılıç bulur. Ama bu kılıç çok çok önemli bir kılıçtır. Tarihteki en büyülü objelerden birisidir ve efsanevi bir kılıçtır. Bu kılıcın adı ise Excalibur’ dur. Tarihteki en güçlü ve en efsanevi savaş objesi olan Excalibur, artık çelimsiz, utangaç ve güçten en uzak çocuk olan Alex’ in elindedir. Fakat asıl olaylar zinciri, Alex’ in çok kötü niyetli ve ortaçağ büyücüsü olan Morgana’ yı öğrenmesinden sonra yaşanacaktır. Alex, tüm bunlardan habersiz bir şekilde kılıcı incelemektedir ve ona hayran olmuştur. Güçlü büyücülerinde yer aldığı bu olaylar zincirinde Alex ve en yakın arkadaşları, Morgana’ nın dünya hakkındaki kötü düşüncelerini öğrenirler ve Morgana’ ya bir şekilde engel olmak için plânlar yaparlar. Çok kötü olan ve ortaçağ büyücüsü olan Morgana‘ yı bu hain planlarından vazgeçirmek durdurmak zorundadırlar. Efsanevi kılıç sayesinde artık dünyanın ve yaşanılan tarihin kaderi 4 küçük haylaz, yaramaz ve çok akıllı olan çocukların elindedir..

Bir önceki yazımız olan Oyunbozan Ralph 2 İnternet - Wreck It Ralph 2 (2018) başlıklı makalemizde 2018, Animasyon Filmi ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap