1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Kızıl Serçe – Red Sparrow (2018)

Kızıl Serçe – Red Sparrow (2018)

Kızıl Serçe – Red Sparrow (2018)
1
6.6
2018
ABD
2 Saat 20 Dakika
Francis Lawrence

Jennifer Lawrance, Jeremy Irons, Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts gibi isimlerin yer aldığı film bale tutkunu bir kızın hayatının kötü bir olay sonucu nasıl değiştiğini anlatıyor.

Dominika bale konusunda fazlasıyla yetenekli ve başarılı genç bir kadındır. Bütün hayatı annesi ve bale etrafında dönmektedir. Annesi aynı zamanda bakıma muhtaç birisidir. Dominika hem güzelliği hem de yeteneği ile Bolşoy Balesi’nde baş dansçı olarak ilgi çeken bir kadındır.  Bu nedenle de etrafında kendisini kıskanan ve ondan rahatsız olan kişiler vardır. Başına gelecek talihsiz bir olay sonucu ise baleye veda etmek zorunda kalacaktır.

Dominika’nın Talihsiz Kazası

Güzelliği ve yeteneği ile ön planda olan Dominika, bir gün kendisine kurulan bir komplo sonucu acı verici bir kaza yaşar. Bu kazadan dolayı da baleyi bırakmak zorunda kalır. Ancak yine de annesine bakması gerektiği için yeni bir işe ihtiyaç duyar. Hayatı bu kaza sonucu mahvolan genç kadın, zorlukların üstesinden gelmek ve annesi ile yaşamına devam etmek için Serçe Okulu adında bir istihbarat okuluna katılmaya karar verir. Bu okula her başvuran kişiyi almadıkları için amcası tarafından Dominika’ya torpil sağlanıyor. Bu sayede genç kadın okula kabul ediliyor. Tabi bütün bunlardan annesinin haberi yoktur. Dominika artık bu okulda eğitim görmeye ve istihbarat örgütünün önemli üyelerinden biri olmaya başlayacaktır. Aksiyon ve dram dolu bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Zor Ölüm - Die Hard (1988) başlıklı makalemizde 1988, Alan Rickman ve Bonnie Bedelia hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap