1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Kirpi Sonic – Sonic the Hedgehog (2020)

Kirpi Sonic – Sonic the Hedgehog (2020)

Kirpi Sonic – Sonic the Hedgehog (2020)
1
6.5
2020
ABD, Japonya, Kanada
1 Saat 39 Dakika
Jeff Fowler

Video oyunlarında dünya listeleri arasında birinci sırada yer alan Sega’nın aynı ismi taşıyan Kirpi Sonic aslı video oyunundan esinlenerek çekilen film Şubat 2020 de vizyona girmiştir. Japonya ve Amerika ortak yapımı ile ele alınan film bilimkurgu içerikli bir macera filmidir. Sonic filmin başkahramanıdır.

Kirpi Sonic Filmi Konusu

Şeytani planlar yapan doktorun elinde bulundurduğu yüzükleri geri almak için peşindeki devlet yetkilileri ile sürekli bir mücadele halinde olan Sonic’in hikâyesi sürükleyici bir şekilde anlatılmıştır. Sonic aslında insan şekline bürünmüş bir kirpidir.

Ona yardım eden sadece Green Hills kasabasının şerifidir. Doktorun elindeki yüzükleri almayı başarmak için yaptığı planlarda devlet Sonic’i yakalamaya çalışırken bir tek şerif ona yardımcı olmaktadır. Tabiî ki bu durum çok da kolay değildir.

Uzun metrajlı özelliğinde olan film için yaklaşık 90 milyon dolar bütçe harcanmıştır. Filmin yönetmeni Jeff Fowler, senaristi ise Patrick Casey ve Josh Miller’dir. Film çekimlerinde ileri derecede CGI tekniği kullanılarak Ben Swartz’ın canlandırdığı kirpi karakterine hareket yakalama özelliği ile kurgulama yapılmıştır.

Yayınlanmaya başladığı andan itibaren video oyunları içerisinde uyarlanan ve en yüksek gişe hâsılatına sahip olan film özelliğini elde etmiştir. Günümüze baktığımızda ise 2020 yılı içerisinde en büyük hasılata sahip ikinci filme olmuştur. Öyle ki filmin devamı niteliğinde serinin 2. Filminin çekimlerinin başlandığı ve 2022 yılında seyircilerle buluşturulacağı birinci ağızlardan doğrulanarak seyircilere ve filmin takipçilerine duyuruldu.

Bir önceki yazımız olan Midway (2019) başlıklı makalemizde 2019, Film Önerileri ve Film Tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap