1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon

Kırılma Noktası – Point Break (1991)

Kırılma Noktası – Point Break (1991)
7.3
1991
ABD, Japonya
2 Saat 2 Dakika
Kathryn Bigelow

Kırılma noktası 1991 yılında vizyona giren, gerilim ve aksiyon temalı bir suç filmidir. Amerikan filmleri arasında en popüler listede ilk sırada yer alır. Temelinde bir suç eylemini ele alır. Yapımı ise Amerika ve Japonya’ya aittir. Ortak bir çalışmanın ürünü olduğu için sinemaseverler tarafından da övgüyle bahsedilir. Birçok şiddet içerikli sahnesi bulunur. Bu nedenden dolayı izleyen kişilerin çocuklarının yanında izlememesi önerilir. Yaş sınırlaması olduğu için buna göre izleyebilirler.

Kırılma Noktası (Point Break) Konusu

Kırılma noktası filminde, soygunları yapan çetenin eski başkanları kullanarak girişimleri yapmasını ele alır. Eski devlet başkanlarının maskelerini kullanarak popüler bankaları soyma suçuna bulaşırlar. Filmin yönetmen koltuğunda ise bir kadın yer alıyor. Kathryn Bigelow’un imza attığı sayılı baş yapıtlardan birisidir. Filmi izleyen kişiler, olayların içinde olduklarını hissedebilirler. Bu başarılı aksiyon ve gerilim filmi 1990’lı yıllarda en çok izlenen filmler arasında yerini almıştır.

Kırılma Noktası Filmi Oyuncu Kadrosu

Kırılma noktası oyuncu kadrosu içinde Patrick Swayze, Keanu Reeves, Lori Petty ve Gary Busey’ bulunur. Macerası yüksek bir yapıt olduğu için zaman zaman argo diyaloglar ile karşılaşabilirsiniz. Bir soygunu durdurmak isteyen FBI ajanları, anında müdahale edemeyerek olay iyice büyür. Ardından soygunu yapan kişileri araştırmaya başlarlar. Patrick Swayze’nin başrol oynadığı bu gerilim ve aksiyon filmi, izleyenler tarafından tam not almıştır.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.