1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. King Kong (2005)

King Kong (2005)

King Kong (2005)
2
7.2
2005
Yeni Zelanda, ABD, Almanya
3 Saat 7 Dakika
Peter Jackson

King Kong, Amerikan, Yeni Zeland ve Almanya ortak yapımı olan aksiyon türündeki filmlerden biridir. King Kong macera severleri ekran başına çekecek tarzda yapılmış filmlerin başında gelmektedir. Film, sürükleyici ve sıra dışı konusu ile büyük küçük herkesin zevkle izleyebileceği yapımlar arasındadır. Yönetmenliğini Peter Jackson’ın yaptığı filmin başrol oyuncuları ise, Naomi Watts, Jack Black’tir. Carl Denham isimli çılgın yönetmenin finansman bulamadığı yarım kalan projesi için oyuncu arayışı devam etmektedir. Kafatası Adası’nda geçecek olan bu macera, çılgın konusu ile kimsenin oynamaya cesaret edemeyeceği türdedir. Ekonomik Bunalım zamanlarında Amerika’nın içine düştüğü duruma da ayna tutması bakımından izlenmesi önerilen yapımlar arasındadır.

King Kong Filmi’nin İlginç Senaryosu

1930’lu yılların Amerika’sı büyük bir krizin eşiğindedir. Ekonomik Bunalım dönemi herkes gibi, Amerikalıları da vurmuştur. Sahne sanatları artık eskisi gibi iş yapamamakta ve insanlar kendi geçimlerini sağlama peşindedir. Vodvil oyuncusu olan Ann Drow da işsiz kalmıştır. Aç kaldığı bir anda ufak bir hırsızlık girişimi üzerinde iken yönetmen Carl Denham ile karşılaşır. Bu vakitsiz karşılaşma, Ann Drow için farklı kapıların açılmasına sebep olacaktır. Carl Denham, aklında olan yarım kalan projesi için hiçbir yapımcıdan destek alamamaktadır. Bunda projelerinin çılgın olmasının da payı büyüktür. Yüksek maliyetli olması da yapımcıların yanaşmamasına neden olmaktadır. Ann Drow, çılgın yönetmenin filmi için oyunculuğu kabul eder. Kendi imkânları ile oyuncu kadrosunu oluşturan yönetmen, filmin çekimi için oyuncuları ile birlikte yolculuğa çıkar.

Kafatası Adası’ndaki Maceralar

Yönetmen Carl Denham, oyuncuları ile birlikte Kafatası Adası’na doğru yola çıkarlar. Burada onları türlü sürprizler beklemektedir. Vahşi hayvanlar ve insanlardan uzak bir orman hayatı, oldukça gizemli ve korkutucudur. Tüm ekip film çekimleri için geldikleri bu bölgede farklı olaylar ile karşılaşırlar.  Ann, King Kong adını verdikleri bir goril tarafından kaçırılır. King Kong, Ann’i çok sever. Tüm ekip, Ann için endişelenecektir. Yönetmen ve Ann’in arkadaşı onları bulmak için ormanda bir maceraya atılacaktır. Aksiyon sevenler için önerilecek filmlerden biridir.

kong skull island kong kafatasi adasi
Önerilen Yazı
Kong: Kafatası Adası – Kong: Skull Island (2017)

Bir önceki yazımız olan Kuralsız - Insurgent (2015) başlıklı makalemizde 2015, Ansel Elgort ve Robert Schwentke hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap