1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Kral Arthur: Kılıç Efsanesi – King Arthur: Legend of the Sword (2017)

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi – King Arthur: Legend of the Sword (2017)

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi – King Arthur: Legend of the Sword (2017)
7
6.7
2017
İngiltere, ABD, Avustralya
2 Saat 6 Dakika
Guy Ritchie

Sinema severler güzel bir filmi daha arşivinize eklemeye hazır mısınız? Filmin konusu: Kral Uther kardeşi Vortigern tarafından bir ihanete uğrar ve öldürülür. Uther kardeşi ile savaşırken ölmeden önce bir çaba ile oğlu Arthur’u kurtarır ve bir kayığa bildirip oradan kaçması için elinden geleni yapar. Küçük yaşta annesiz ve babasız kalan Arthur doğuştan gelen krallık hakkı amcası tarafından çalınmıştır. Arthur küçük olduğu için bunların hiç birini bilmez. Bilmediği bir şehirde hayatta kalmak için çalışmaya başlar. Babası ölmeden önce krallığı koruduğu özel güçleri olan bir kılıcı bir taşa saplamıştır. Bunu ancak Kral’ın oğlu çıkarabilecektir.

Vortigern şehirdeki herkesin bu kılıcı çıkarmayı denemesini için insanları zorlar. Tabi Arthur Kral olduğunu nereden bilsin. Oda kılıcı çıkarmak için oraya gittiğinde olaylar başlar.
Filmi izlerken filmin girişinde bile etkileneceksiniz diyebilirim. Göz alıcı efektler iyi düşünülmüş detaylar daha neler neler. Bu filmi izlemediyseniz. Çok şey kaçırırsınız. Küçük bir not daha Transformers 5 filmi ile de bu filmin bir bağlantısı var onuda izlerseniz anlarsınız. Şimdiden iyi seyirler. Fragman alt tarafta ;)

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap