1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Kayıp Aranıyor – Searching (2018)

Kayıp Aranıyor – Searching (2018)

Kayıp Aranıyor – Searching (2018)
2
7.6
2018
ABD, Rusya
1 Saat 42 Dakika
Aneesh Chaganty

Boş vakitlerimizi değerlendirmek için eğlenceli ve sürükleyici etkinlikler ararız. Bu etkinliklerin amacı, iyi vakit geçirmemizi sağlamaktır. Film izlemek; boş zamanlarımızı değerlendirmek amacıyla yaptığımız ilk etkinliklerden bir tanesidir. Sevdiğimiz ve bize uygun tarzda bir film izleyerek keyifli vakit geçirebilir ve ufkumuzu genişletebiliriz. Filmler kendi aralarında farklı türlere ayrılır. Korku, gerilim, aksiyon ve komedi gibi pek çok türü bulunan filmlerin arasından kendimize uygun olan bir film bulabiliriz.

Gerilim filmleri arasında yer alan Kayıp Aranıyor, 2018 yılında beyaz perdede izleyicilerle buluşmuş bir filmdir. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan bu film izleyicilerin çoğundan yüksek not almayı başarmış bir filmdir. Filmin yönetmen koltuğunda Aneesh Chaganty oturuyor.

Kayıp Aranıyor Konusu

Gerilim türündeki film Kayıp Aranıyor, kızını kaybeden bir babanın hikayesini konu ediniyor. Kızı kaybolan ve hala bulunamayan baba internet üzerinden araştırmalar yapmaya başlar. 16 yaşındaki  kızı kaybolan ve uzun zamandır ondan haber alamayan David Kim için yerel soruşturma açılmış ve bir dedektif atanmıştır. Dedektifler araştırma yapmaya başlayalı 37 saat olmuştur ve David kimsenin bakmadığı bir yere bakmaya karar verir. Tüm sırların saklandığı yer kaybolan kızının bilgisayarıdır. Bilgisayarı kurcalamaya başlayan David, kızının kişisel dünyasına da giriş yapmış olur. Bilmediği sırlarla ve gizemlerle karşı karşıya kalan David, kızını tamamen kaybetmeden önce buradaki ipuçlarından yararlanmak zorundadır.

Kayıp Aranıyor Oyuncu Kadrosu

Filmin başrolünü yeni nesil Star Trek’ten de tanıdığımız John Cho üstleniyor.Yönetmen koltuğunda Aneesh Chaganty’nin oturduğu gizem ve gerilim dolu bu film izleyicilerinden yoğun beğeni gördü. Debra Messing, Michelle La, Joseph Lee, Sara Sohn, Dominic Hoffman gibi isimleri de kadrosunda bulunduran film 2018 yılının dikkat çeken yapımları arasında girmeyi de başardı.

IMDb puanı 7,6 olan film , gerilim kategorisinde olmasına rağmen oldukça başarılı bir performans sergiledi. Filmi beyaz perdede izleme şansınız olmadıysa internet üzerinden ulaşabilir ve kolaylıkla izleyebilirsiniz. Kızını arayan bir babanın hikayesini anlatan bu film gerilim türünün özelliklerini taşımasına rağmen zaman zaman sizi hüzne boğabilir.

Bir önceki yazımız olan Karanlık Taraf - The Hidden Face (2011) başlıklı makalemizde 2011, Andres Baiz ve İspanya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap