1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Karanlık Taraf – The Hidden Face (2011)

Karanlık Taraf – The Hidden Face (2011)

Karanlık Taraf – The Hidden Face (2011)
2
7.4
2011
Kolombiya, İspanya
1 Saat 37 Dakika
Andres Baiz

Film izlemek, pek çoğumuzun en sevdiği aktiviteler arasında yer alıyor. Kendimize uygun bir film seçip hafta sonunu keyifli hale getirebiliriz. Komedi, korku, aksiyon gibi türleri bulunan yapımların arasından kendimize en uygun olanını seçip boş zamanlarımızı güzelleştirme imkanına sahibiz.

Dram ve gerilim filmleri, bireyler tarafından sıklıkla izlenen türlerdir. Dram filminin en önemli özelliği izleyicinin duygu durumunu değiştirebilmesidir. Gerilim filmlerinde ise sürekli bir rahatsızlık hissi ve merak söz konusudur. İzleyici filmin sonuna kadar merak içinde olmalı ve kendini rahat hissetmemelidir.

Dram ve gerilim türünden  biri olan Karanlık Taraf, 2011 yılında beyaz perdeye gelmiş başarılı bir filmdir. İzleyicilerinden oldukça yüksek puanlar alan bu yapım İspanya ve Kolombiya ortak çalışması olmakla beraber orijinal adı The Hidden Face’dır.

Karanlık Taraf Konusu

Adrian, oldukça yetenekli bir orkestra şefidir. Sevgilisi Belen ile hayatını devam ettiren Adrian, Belen’den aldığı bir video mesajıyla tamamen yıkılır. Belen bu mesajda artık onunla birlikte olamayacağını söylemiş ve Adrian’ı kötü bir şekilde terk etmiştir. Aynı zamanda Belen bıraktığı bu mesajdan sonra gizemli bir şekilde ortalıktan kaybolur. Adrian bir yandan aşk ve terkedilmenin acısını yaşarken diğer bir yandan da Belen’i aramak için çabalamaya başlar. Bir süre sonra tüm çabalarının bir hiç uğruna olduğunu anlayan Adrian, Belen’i aramaktan vazgeçer ve onun yokluğuna alışır. Zaman geçtikçe normale dönen ve hayatına yeni birini alan Adrian,artık her şeyin yoluna gireceğini düşünmektedir ancak olaylar pek düşündüğü gibi gitmez. Tam bu esnada Belen’in gizemli kayboluşunun ardındaki sır perdesi aralanacak ve gerçekler açığa çıkacaktır.

Karanlık Taraf Oyuncu Kadrosu

İspanya ve Kolombiya ortak yapımı olan bu filmin yönetmenliğini Andres Baiz üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Martina García, Quim Gutiérrez ve Clara Lago gibi isimler bulunuyor. İzleyicilerinden tam not almayı başaran Karanlık Taraf, dram ve gerilim türlerinin önemli temsilcileri arasına girmeyi başarmıştır. Beyazperde de izleme fırsatı bulamamış olsanız bile bu filmi internet üzerinden seyredebilirsiniz. Çok sayıda kişi tarafından izlenen Karanlık taraf, sizi de kendine hayran bırakacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Hikayesi -Marriage Story (2019) başlıklı makalemizde 2019, Adam Driver ve Evlilik Hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap